چگونگی استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی

0

دکوراسیون داخلی یک فضا نقش مهمی در ایجاد هویت و تعیین کاربری آن دارد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از مواد و نمادهای طبیعی برای پوشش کف و دیوارهای اتاق کار، نشیمن و… استفاده کنند. چوب از لحاظ بصری یکی از بهترین گزینه‌ها برای این افراد است. اما استفاده از چوب مشکلاتی را هم با خود دارد : چوب به سرعت می‌پوسد، بستری برای کپک و جانوران موذی می‌شود و در برابر رطوبت و حرارت محیط تغییر شکل و اندازه می‌دهد. به همین دلیل استفاده ترمووود در دکوراسیون داخلی در چند دهۀ گذشته به سرعت جایگاه خوبی بین طراحان داخلی و مشتری‌های آنها پیدا کرده است.

 

ترمووود در دکوراسیون داخلی

 

ترمووود چیست و چه تفاوتی با چوب معمولی دارد؟

ترمووود چوبی است که تحت مراقب خاص و در دمایی بین 180 تا 215 درجه سانتی‌گراد فرآوری می‌شود. پس از این تیمار حرارتی برخی ویژگی‌های چوب تغییر می‌کند و به محصولی ایده‌آل برای نمای ساختمان و استفاده در دکوراسیون داخلی تبدیل می‌شود.

ترمووود در دکوراسیون داخلی چه کاربردی دارد؟

ترمووود دارای ظاهر دلنشینی است و از آنجا که در فرآیند تولید آن از هیچ مادۀ شیمیایی استفاده نمی‌شود، سازگار با طبیعت است و خطری برای کسانی که در ارتباط با آن قرار می‌گیرند ندارد. این ویژگی خصوصاً برای اتاق کودکان و کسانی که حساسیت‌های پوستی یا تنفسی دارند حائز اهمیت است.
ترمووود نسبت به چوب حدود %50 رطوبت کمتری دارد و از آنجا که مواد مغذی آن از بین رفته است، دچار کپ و لانه‌گزینی حشرات و کرم‌ها نمی‌شود. این محصول مقاومت بالاتری نسبت به چوب دارد و حتی پس از سال‌ها استفاده اندازه و شکل آن تغییر نمی‌کند.
شما می‌توانید بنا به سلیقۀ خود از ترمووود در هر گوشۀ خانه به صورت گسترده یا تلفیقی با متریال دیگر و حتی برای روکش سقف یا کفپوش نیز استفاده کنید. ترمووود سبک‌تر از چوب عادی است و بار مردۀ کمتری به شالودۀ ساختمان اضافه می‌کند.
ترمووود تهیه شده از چوب برخی درختان مانند سرو و صنوبر ممکن است رایحۀ ملایم و خوشایندی در فضا منتشر کند.
تمام مواردی که با آنها اشاره شد باعث شده است ترمووود کاربرد گسترده‌ای برای در داخلی پیدا کند.

ترمووود چگونه نصب و اجرا می‌شود؟

قبل از نصب ترمووود در دکوراسیون داخلی باید زیرسازی آن مهیا شود. ترموود نباید مستقیم به دیوار متصل شود و پیش از آن لازم است سطح زیرین تراز شده باشد. نصب ترمووود توسط میخ و پیچ یا چسب‌های مخصوص انجام می‌شود.

 

ترمووود در دکوراسیون داخلی

 

ترمووود ساده و رنگی

ترمووود در حالت عادی رنگ طبیعی خود چوب را دارد، اما به صورت رنگ‌شده هم قابل تهیه است. معمولاً از ترمووود با رنگ طبیعی برای دکوراسیون اتاق‌های کار و محیط‌های اداری استفاده می‌شود. گاهی ترکیب چند تناژ رنگ طبیعی چوب می‌تواند جلوۀ شیک و چشم‌گیری به فضا بدهد. تلفیق ترموود رنگی و ساده هم انتخاب خوبی برای اتاق خواب است.

نگهداری از ترمووود چگونه است؟

ترمووود نیاز به نگهداری خاص ندارد و به راحتی با پارچۀ نم‌دار قابل شست‌وشو است. البته ترمووود در برابر اشعه فرابنفش حساس است و تغییر رنگ می‌دهد. به همین دلیل لازم است سطح آن با رنگ‌های مخصوص چوب پوشانده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.