بی‌هویتی در معماری یاسوج موج می‌زند

0

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: یاسوج از لحاظ معماری و شهرسازی فاقد هویت است و تخلفات موجود در ساخت و سازها نشان از بی هویتی در معماری این شهر است.

به گزارش ساختمان آنلاین: احد جمالی در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز در یاسوج و حاشیه آن، هویت معماری شهری را به خطر انداخته ‌و قانون گریزی به راحتی قابل مشاهده است.

وی افزود: باید هر چه سریع تر طرح جامع شهری یاسوج و در پی آن طرح تفصیلی تدوین شود تا این قانون گریزی ها کاهش یابند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: شهر یاسوج تنها شهری است که شیب رشد جمعیت آن در همه دوران مثبت بوده ‌و بسیار مهاجر پذیر است.

جمالی بیان کرد: این شهر دارای مواهب خدادادی فراوان و جاذبه های گردشگری است که می طلبد در طرح جامع شهری به این موارد توجه ویژه شود.

وی تاکید کرد: اجرای طرح جامع و طرح تفصیلی این شهر بسیار ضروری است و هر چه سریع تر باید عملیاتی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح جامع شهر دهدشت نیز عنوان کرد: با توجه به ۲ پروژه بزرگ نیروگاه سیکل ترکیبی و پتروشیمی دهدشت و همچنین جاده پاتاوه دهدشت بدون شک جمعیت این شهر بیشتر خواهد شد.

وی گفت: باید تمامی جوانب برای اجرای طرح جامع شهر دهدشت نیز مورد نظر قرار گیرد و به طور کارشناسانه در این باره تصمیم نهایی گرفته شود.

جمالی تاکید کرد: همچنین این شهر در کنار ۲ سد مارون و کوثر قرار دارد و دارای موقعیت ویژه ای است.

در این نشست مشاور طرح جامع شهر یاسوج توضیحاتی در خصوص طرح پیشنهادی ارایه داد که مورد تایید مسئولان متولی قرار گرفت.

همچنین طرح پیشنهادی شهر دهدشت با مخالفت هایی روبه رو شد که نیاز به بازبینی دوباره دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.