بورس و بازارمجله خبری

حجم معاملات مسکن افزایش یافته است

به گزارش ساختمان آنلاین:  یک گروه از خریداران مسکن که ترجیح می‌دادند ریسک مربوط به نتیجه انتخابات را از مجموعه ریسک‌هایی که متوجه خرید ملکی آنهاست، حذف کنند، تصمیم گرفتند در ماه منتهی به انتخابات صرف‌نظر از اینکه نتیجه چه خواهد شد، خرید خود را که عمدتا مصرفی از نوع تبدیل به احسن بود انجام دهند.

این تصمیم سبب شد حجم معاملات مسکن در تهران طی خرداد افزایش محسوسی پیدا کند اما این افزایش در حدی نبود که بتواند زنگ اعلان خروج ملک از رکود را به صدا درآورد.

در خرداد ماه حدود پنج هزار آپارتمان مسکونی در شهر تهران مورد معامله قرار گرفته که بخشی از این املاک توسط متقاضیان تبدیل به احسن خریداری شدند و بخش اندکی نیز مربوط به خریداران سرمایه‌ای بود که تلاش کردند در موقعیتی که به لحاظ توقف رشد قیمت، «مناسب» تشخیص دادند، ملکی که پیش‌تر به قصد سرمایه‌گذاری در محله‌‌های کم‌برخوردار تهران یا در حومه خریده بودند را به آپارتمان در موقعیت محلی بهتری تبدیل کنند.

البته این معاملات صرفا توانست نبض بازار مسکن را احیا کند و حجم خرید و فروش را به حداقل استاندارد دوره رکود مسکن برساند. با این حال واسطه‌های ملکی می‌گویند دامنه افزایش تقاضای خرید و فروش ملک به لحاظ زمانی محدود بود و در اواسط تیر ماه اوضاع بازار مسکن به لحاظ انجماد معاملاتی به شرایط قبل از خرداد بازگشته است و چندان خبری از متقاضیانی که قصد جدی برای خرید ملک داشته باشند، نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا