راه و شهرسازیمجله خبری

وجود 89 تاورکرین ناایمن در سطح شهر تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:  علیرضا نادعلی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه ۸۹ تاورکرین نا ایمن در سطح شهر فعال است، گفت: با توجه به اهمیت و ارتباط مستقیم ایمنی تاورکرین‌های(جرثقیل غول آسا) سطح شهر بر امنیت شهروندان، لزوم نگهداشت و نظارت مستمر بر آنها امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه بر اساس بازدیدهای میدانی گزارشی از وضعیت تاورکرین‌های سطح شهر تهران در آبان ۱۴۰۰ تهیه شده است، گفت: طبق این گزارش تعداد کل تاورکرین‌ها ۷۱۶ مورد بوده که از این تعداد ۶۲۷ مورد دارای تاییدیه ایمنی و فاقد نقص بوده و تعداد ۸۹ مورد دارای نقص هستند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره تاورکرین‌های دارای نقص گفت: عمده ترین مواردی که باعث شده تاورکرین‌ها دارای نقص اعلام شوند عدم گواهی استاندارد و ایمنی، عدم گواهی اپراتور و عدم تمدید گواهینامه است.

نادعلی افزود: بر اساس آمار احصا شده بیشترین تاورکرین غیراستاندار در منطقه ۱ ،۲ و ۵ شهرداری تهران است.

وی تصریح کرد: یکی از خطراتی که ممکن است این جرثقیل‌های ناایمن ایجاد کنند، حرکت آنها هنگام جابجایی مصالح و یا چرخیدن بوم بزرگ آن به اطراف است که در صورت سقوط ممکن است بر روی ساختمان‌های اطراف و خودروها و یا رهگذران بیفتد، در این صورت واضح است که حوادث ناگواری رخ می‌دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست هر چه سریعتر نسبت به این موضوع وارد عمل شده و نتایج کار را به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا