راه و شهرسازیمجله خبری

وعده‌هایی که همچنان روی کاغذ مانده‌اند

به گزارش ساختمان آنلاین: این روزها که اجاره بهای مسکن بر دوش مستاجران سنگینی می‌کند، خانواده‌های دارای دو تا چهار معلول در شهرستان الیگودرز که مددجوی بهزیستی هستند همچنان مستاجراند و وعده خانه‌دار شدن آنها پس از گذشت بیش از پنج سال همچنان عملی نشده است.

قرار بود 20 خانوار دارای دو تا چهار عضو معلول در الیگودرز پس از گذشت شش ماه صاحب خانه شوند اما اکنون بیش از پنج سال از این وعده خوش می‌گذرد و این وعده خوش هنور میسر نشده است.

واحدهای مسکونی این 20 خانوار مددجو هم اکنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی دارند و تنها قسمت‌هایی از جمله آسانسور، انبار و غیره تکمیل نشده است که پیمانکار پروژه به خاطر مسائل مالی برای تکمیل و تحویل پای کار نمی‌آید.

خسرو فروغی کارشناس مسکن بهزیستی الیگودرز اظهار داشت: متاسفانه پیمانکار نمی‌خواهد کار انجام دهد، مبلغی برای تکمیل این واحدها تخصیص یافته است و اختیار آن به طاهری رئیس خیران مسکن ساز لرستان واگذار شده است.

وی افزود: علی‌رغم اینکه رئیس خیران مسکن ساز لرستان سه بار از این پروژه بازدید داشته است و به پیمانکار گفته شما کار را شروع کنید تا ما پول را پرداخت کنیم اما متاسفانه پروژه همچنان تعطیل است و کاری از پیش نبرده است.

کارشناس مسکن بهزیستی الیگودرز با اشاره اینکه 20 خانوار مذکور برای تامین اجاره بهای مسکن مشکل دارند عنوان کرد: با اینکه اعتبار برای تکمیل این پروژه فراهم شده است اما پیمانکار پای کار نمی‌آید.

وی بیان کرد: براساس تعهدات قبلی بنا بوده پیمانکار کار را پیش ببرد و بعد از تایید مبلغی واریز شود اما پیمانکار طرفه می‌رود و کار نمی‌کند گویا اگر قصدی برای واگذار کردن ندارد.

فروغی تصریح کرد: پیش از این در سفر معاون وزیر راه به شهرستان الیگودرز که با همراهی خدابخشی نماینده مردم شهرستان الیگودرز انجام گرفت، موضوع این واحدهای مسکونی مطرح شد که در نهایت پس از تشکیل یک جلسه بین مسئولان مربوطه در مرکز حدود 800 میلیون تومان افزایش قیمت مصالح مصوب شد و این مبلغ در اختیار رئیس خیران مسکن ساز لرستان قرار گرفت اما اگر پیمانکار قصد واگذاری داشت تاکنون کار را انجام داده بود بنابراین باتوجه به شرایط این خانوارها که دارای دو تا چهار عضو معلول هستند لازم است برای حل و فصل این قضیه مسئولان حوزه قضایی پای کار بیایند.

رضا وفایی معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان نیز در رابطه با ساخت مسکن معلولان الیگودرز اظهارداشت: برای تکمیل پروژه مسکن معلولان الیگودرز تامین اعتبار انجام گرفته است که در این مبلغ افزایش قیمت، آسانسور و تکمیل در نظر گرفته شده است اما پیمانکار پروژه فعلا پای کار نیامده است.

وی افزود: متولی ساخت این پروژه طاهری رئیس انجمن خیران مسکن ساز لرستان است و قرار است هفته آینده با فرماندار شهرستان، مدیرکل راه و شهرسازی صحبت شود تا راهکاری برای حل این موضوع ارائه شود.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان عنوان کرد: برای ساخت این واحدها طی سالهای گذشته 350 میلیون تومان به پیمانکار پرداخت شده اما براساس بررسی کارشناسان تنها به اندازه 70 میلیون تومان کار انجام داده است.

وی بیان کرد: سعی می‌شود تا وضعیت این پروژه هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود. پروژه مسکن معلولان بروجرد یک ساله تحویل مددجویان داده شد اما این پروژه علی‌رغم اینکه از سال 76 شروع شده است هنوز تکمیل نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا