راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

دولت اشکال اجرایی نشدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی را برطرف کند

به گزارش ساختمان آنلاین:  فاطمه رحمانی در خصوص اجرایی نشدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی ، اظهار کرد: وقتی قانونی نوشته می‌شود، به گونه ای است که حتما قابلیت اجرا داشته باشد. قانونگذار حکیم است و وقتی می‌خواهد قانون را مصوب کند باید همه زوایا را در نظر بگیرد، چون بعد از اینکه متن مصوب شد، حرمت قانون به اجرایی شدن آن است.

وی با بیان اینکه اگر قانون رعایت نشود حرمتی وجود ندارد، تصریح کرد: در این صورت چرا باید قانون وضع شود؟ لذا حتما اجرایی بودن این موضوع مد نظر بوده که مصوب شده است. الان هم ضرورت دارد که بعد از قانون شدن، دولت و مجریان در زمینه اجرایی شدن آن اهتمام جدی به کار ببرند. بحثی هم اگر در این رابطه وجود دارد، باید مجلس نظارت و سوال کند و پیگیر اجرایی شدن آن باشد که ان‌شاءالله آن را دنبال می‌کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این سوال که دلایل اجرایی نشدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی چیست، گفت: متاسفانه دولت قبل در اجرای برخی از قوانین اهتمامی نداشت، ولی بحمدالله دولت جدید که مستقر شده و علی القاعده به فرصت منطقی نیاز دارد، ولی باید اولویت خود را بر اجرای قوانین بگذارد و حتما از دولت خواهیم خواست که اشکال کار کجاست تا آن را برطرف کند و حتما این قانون اجرایی شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا