صنایع ساختمانیمجله خبری

شاخص‌های توسعه پایدار در صنعت ساختمان ارتقا می‌یابد

به گزارش ساختمان آنلاین:  حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از تدوین برنامه ۵ ساله دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و ارایه آن به معاونت مسکن و ساختمان برای تصویب خبر داد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، استراتژی‌هایی که در این برنامه ۵ ساله تدوین شده است را شاملِ هفت سرفصل عنوان کرد و توضیح داد: تغییرات و اصلاحات ساختاری و فرآیندی، تغییرات و بهبود فرهنگ سازمانی، توانمندسازی و ارتقای سطح تخصصی و مهارتی نیروها، ارتقای قابلیت‌های سازمانی دفتر، ارتقای سطح فیزیکی، ابزاری و تکنولوژیکی دفتر، طراحی و ایجاد کمیته انسانی پایدار، تحقق در انجام ماموریت سازمانی و تعامل موثر با ذینفعان، استراتژی‌هایی است که در این برنامه ۵ ساله تدوین شده است.

مانی‌فر چشم‌انداز پنج سال آینده دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان را شامل ارتقای کیفیت ساخت‌وسازها، ارتقای بهره‌وری ساختمان‌ها، ارتقای دانش فنی حرفه‌مندان و مردم، ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار در صنعت ساختمان و ارتقای جایگاه سازمانی دفتر مقررات ملی ساختمان در جهت الگوسازی دانست.

به گفته وی، اهداف برنامه ۵ ساله مقررات ملی ساختمان شامل بهبود و توسعه فرآیند کنترل ساختمان و نظارت عالیه بر ساخت‌و‌سازها، تامین موجبات رشد و اعتلای مهندسی و ارتقای صاحبان دانش و مردم، گسترش فناوری‌های ساخت و کاهش مصرف انرژی برای افزایش بهره‌وری ساختمان، ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار در صنعت ساختمان است.

مانی‌فر افزود: برنامه ۵ ساله دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان بر اساس تعریف برنامه زمانبندی و انجام عملیات اجرایی است و برنامه‌ای است که از ابتدای سال جاری دفتر مقید به انجام آن شده است.

وی همچنین از دیگر اقداماتی که در دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در حال انجام است را برگزاری دوره‌های آموزشی درون سازمانی به منظور ارتقای فرهنگ درون‌سازمانی برشمرد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ارایه ویرایش نهم پیش‌نویس برنامه ۵ ساله دفتر مقررات ملی ساختمان به معاونت مسکن و ساختمان خبر داد و تصریح کرد: مهم است که تمامی دفاتر و واحدهای ستادی و همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه طبق برنامه پیش بروند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا