در بررسی جایگاه استارتاپ‌های فعال در بخش مسکن مطرح شد؛

استارتاپ‌ها ابزار ارتباط هستند نه واسطه ایجاد تعهد

0

عضو هیات مدیره کیلید استارپ‌های فعال در بخش مسکن ایران را تنها عامل ارتباط طرفین قرارداد عنوان و تصریح کرد استارتاپ تعهدی نسبت به معاملات ندارد.

به گزارش ساختمان آنلاین: علیرضا یزدی عضو هیات مدیره «کیلید» در گفت‌وگوی اختصاصی با ساختمان‌آنلاین ماهیت استارتاپ‌های ایرانی فعال در حوزه مسکن را تشریح کرد و گفت: بیشتر استارپ‌های شناخته‌شده ایرانی که در بخش مسکن فعال هستند، در حال حاضر در زمینه ارتباط‌دهی خریدار و فروشنده و موجر و مستاجر ایفای نقش می‌کنند و عملکرد آنها نقش تبلیغاتی دارد، بنابراین نمی‌توان آنها را واسطه معاملات نام داد و حتی تصور کرد سودی از این معاملات به استارتاپ تعلق می‌گیرد.

وی افزود: در این استارتاپ‌ها متقاضی عرضه مسکن چه مشاور املاک باشد یا مالک، می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای از پیش تعریف شده، آگهی ملک خود را منتشر کند؛ به عبارت دیگر استارتاپ‌های حوزه مسکن بنگاه‌های آنلاین معامله مسکن نیستند و مسئولیت در برابر معاملات انجام شده ندارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا استارپ‌های ایرانی تا به حال در حوزه ساخت‌و‌ساز مسکن ورود کرده‌اند یا نه گفت: اگر نیاز به چنین کسب‌وکار و خدماتی به‌وجود آید، پتانسیل انجام آن وجود دارد، اما جامه عمل پوشاندن به این ایده به بکارگیری یک نوآوری گره خورده است.

یزدی تصریح کرد: این نوآوری باید کارکردی شایسته‌توجه داشته باشد، مانند اینکه هزینه یا زمان ساخت را کاهش دهد، بر رفاه مادی و روانی ساکنین بیفزاید و یا هر کارکرد نوآورانه دیگری که در چهارچوب مسکن و ساختمان بگنجد. استفاده از مصالح روز دنیا در ساخت و یا بهره‌گیری از ابزار مدرن در تجهیز ساختمان دیگر مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.