بررسی جریان فروش قطعه زمین‌های 3میلیونی در خراسان رضوی

بوی کلاهبرداری از گلبهار به مشام می‌رسد

0

در حالی که مدیرعامل شرکت عمران گلبهار بارها نسبت به خرید قطعه زمین‌های ارزان 3میلیونی در اطراف و اکناف شهر جدید گلبهار هشدار داده است، اما فروش این زمین‌ها همچنان ادامه دارد و فروشنده به صراحت از سنددار بودن آنها به متقاضیان می‌گوید.

به گزارش ساختمان آنلاین:  داستان قطعه‌زمین‌های 250متری ارزان‌قیمتی که با نرخ 3میلیون تومان به فروش گذاشته شده بود، همچنان ادامه دارد. گفته می‌شود این زمین‌ها در حوالی شهر جدید گلبهار در استان خراسان رضوی قرار دارند و تبلیغات فروش آنها نیز در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود؛ علاوه بر این اطلاعات مربوط به زمین‌ها و نام و شماره تلفن فروشنده در فضای اینترنتی منتشر شده و مذاکرات برای فروش برقرار است.

این در حالی است که در اوایل سال جاری هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران گلبهار زمین‌هایی که در تبلیغات ماهواره‌ای یادشده به آنها اشاره شده بود را خارج از محدوده قانونی معرفی و تصریح کرد که این زمین‌ها جایگاه مشخصی ندارند. او همچنین گفته بود اراضی به صورت سهامی بدون آنکه محل دقیق آن مشخص و مستند شده باشد، واگذار می‌شود و در سهم، مقدار زمین مشخص نمی‌شود؛ بنابراین اگر بعد‌ها زمینی برای واگذاری وجود داشته باشد، مقدار آن براساس سهم نامشخص است. به عبارت دیگر این قطعات مشاع است و این مشکل هم از عملکرد اداره ثبت ناشی شده و در نتیجه آن  برای زمین‌های مشاعی سند تک برگی صادر می‌شود.

خبرنگار ساختمان‌آنلاین در گفت‌وگوی تلفنی که روز جاری با فروشنده زمین داشت، دریافت که قیمت این قطعات 250متری از 3میلیون تا 15میلیون تعیین شده و گفته می‌شود هر قدر این قطعات به شهر گلبهار نزدیک‌تر باشد، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند و البته فروشنده تاکید دارد که همه این قطعات دارای سند هستند. این‌ قیمت‌ها در حالی از سوی فروشنده عنوان شده که بنا بر گفته گریوانی در مرداد سال جاری کمترین قیمت هر مترمربع زمین در شهر جدید گلبهار یک تا ۱.۵میلیون تومان است و در نتیجه قیمت یک قطعه زمین 250متری در گلبهار نمی‌تواند کم‌تر از 250میلیون تومان باشد.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.