مجلس و ارگان هامجله خبری

اولویت‌بندی پروژه‌های نیمه تمام پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین:  ناصر امانی درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام پایتخت گفت: تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام فرامنطقه‌ای و محلی در سطح شهر تهران بسیار است.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها، هر ماه هزینه تکمیل پروژه‌های جاری و نیمه‌تمام افزایش می‌یابد، ادامه داد: در دوره قبل شورای شهر اعلام شد که برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، اما حالا با افزایش چند برابری قیمت‌ها، به نظر می‌رسد به اعتبار بسیار زیادی احتیاج داریم تا این پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل شود.

امانی افزود: هنوز پروژه‌های بزرگ شهر تهران همچون تکمیل بزرگراه بروجردی، ساخت بزرگراه شهید شوشتری، تکمیل خط ۶ و ۷ مترو، تکمیل پایانه شرق و…باقی مانده است و این در حالی است که در هر منطقه نیز پروژه‌های محلی تعریف شده که برای اتمام آنها نیز نیازمند اعتبارات بیشتر هستیم.

وی با بیان اینکه باید مطالعاتی از سوی شهرداری تهران انجام شود تا مشخص شود دقیقا برای تکمیل و تجهیز پروژه‌های نیمه تمام به چه مقدار اعتبار نیاز داریم، اظهار کرد: با افزایش فزاینده قیمت‌ها، قطعا با مشکلاتی مواجه خواهیم شد؛ چرا که به عنوان مثال در منطقه هفت، یک مجموعه ورزشی با اعتبار پنج میلیارد تومان ساخته شد اما حالا برای تجهیز همان ورزشگاه به هفت میلیارد تومان اعتبار نیاز است و قطعا اتمام تمام پروژه‌های نیمه‌تمام تهران نیز به اعتبار زیادی احتیاج دارد.

امانی با تاکید بر اینکه با توجه به کمبود اعتبارات و مشکلات مالی باید تکمیل پروژه‌ها اولویت‌بندی شود، ادامه داد: در حال حاضر در شورای شهر بر تکمیل خطوط ۶ و ۷ اتفاق نظر وجود دارد و در نظر داریم سال به سال تکمیل پروژه‌ها را اولویت‌بندی کنیم تا این پروژه‌ها در یک بازه زمانی منطقی تکمیل شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا