بورس و بازارمجله خبری

وضعیت بازار اجاره در مناطق مصرفی تهران

به گزارش ساختمان آنلاین: اگرچه رونق بازار اجاره تحت تاثیر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که موجران را به جز موارد استثنا، موظف به تمدید قرارداد کرده، بسیار کمرنگ شده است، اما با این حال یک گروه از مستاجران به هر دلیل جابه‌جایی را انتخاب کرده‌اند و اکنون ناگزیر به جست‌وجو در بازار اجاره‌بها هستند.

در میان دو منطقه چهار و پنج که هم تقاضای خرید و هم تقاضای اجاره در آنها بالاست، منطقه چهار از مزیت قیمتی نسبی برخوردار است و میانگین اجاره‌بها در آن قدری مناسب‌تر است. به این ترتیب یافتن آپارتمان‌های اجاری که بهای رهن کامل آنها پس از تبدیل اجاره ماهانه به مبلغ ودیعه از طریق فرمول «هر 30 هزار تومان اجاره معادل یک میلیون تومان ودیعه» مترمربعی چهار میلیون تومان باشد، در منطقه چهار و محدوده شرقی تهران ساده‌تر است.

در مناطق غربی تهران شامل مناطق پنج و 22 دمای بازار اجاره‌بها تندتر است، به این معنا که عمده بهای پیشنهادی رهن کامل یا رهن و اجاره معادل مترمربعی 5/ 4 تا 5/ 5 میلیون تومان است و قیمت‌های کمتر از این اغلب متعلق به ابنیه قدیمی‌تر بدون امکانات ضروری مثل پارکینگ و آسانسور است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند با وجود رکود در بازار مسکن، موجران متاثر از نرخ تورم بنا دارند اجاره‌های سال جدید را افزایش دهند و این وضعیت سبب شده مستاجران منطقه چهار به مناطق همجوار مثل هفت و هشت که قدری ارزان‌تر هستند نقل مکان کنند و مستاجران مناطق پنج و 22 نیز به منطقه 21 واقع در جنوب‌غربی تهران بروند تا بتوانند آپارتمانی متناسب با بودجه خود برای اجاره به مدت یک سال آینده پیدا کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا