بورس و بازارمجله خبری

مروری بر وضعیت بازار اجاره در پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین:  نتایج تازه‌ترین تحقیقات میدانی صورت گرفته در بازار معاملات واحد‌های مسکونی اجاره‌ای نشان می‌دهد هم‌اکنون عمده افرادی که قصد اجاره مسکن در مناطق مصرفی را دارند معمولا به‌طور متوسط مبلغ رهن ۲۰۰ میلیون تومانی در اختیار دارند.

برخی از این افراد در تلاش هستند تا بتوانند واحد‌های مسکونی ریزمتراژ را با این میزان رهن کامل اجاره کنند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد واحد‌های مسکونی که با رهن کامل ۲۰۰ میلیون تومانی یا کمتر به بازار عرضه شده باشند در مناطق مصرفی به‌خصوص در نیمه شمالی و مرز دو نیمه شمالی و جنوبی تهران محدود هستند.

هم‌اکنون عمده موجران نیز ترجیح می‌دهند نسبت بیشتری از اجاره‌بها را به‌صورت اجاره ماهانه دریافت کنند و از این‌رو تعداد فایل‌های رهن کامل نیز در بازار اجاره مناطق مصرفی محدود شده است.

در ماه‌های اخیر که بازار معاملات سهام تب و تاب بیشتری داشت، تعداد بیشتری از فایل‌های رهن کامل در بازار اجاره مسکن قابل جست‌وجو بود، اما با کاهش هیجانات بورسی و کاهش سطح بازدهی در این بازار، موجران بار دیگر به دریافت مبالغ بیشتر اجاره ماهانه نسبت به مبلغ رهن تمایل پیدا کرده‌اند.

از سوی دیگر از مشخصات بارز این روز‌های بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف به‌خصوص مناطق مصرفی و پرتقاضا کمبود فایل مناسب برای اجاره است، درحالی‌که تقاضا کم و بیش برای اجاره مسکن در بازار وجود دارد. این شرایط درست برعکس وضعیتی است که هم‌اکنون در بازار خرید و فروش واحد‌های مسکونی وجود دارد. در بازار خرید وفروش مسکن این روز‌ها تعداد تقاضا نسبت به حجم عرضه فایل کمتر است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا