راه و شهرسازیمجله خبری

فرصت دوباره برای نام‌نویسی در طرح اقدام ملی مسکن فراهم می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین: محمد اسلامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران کاشان با اشاره به طرح‌های ساخت مسکن در کشور افزود: ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن هستند که همه آنها در حال حاضر از نظر برنامه‌ریزی تعیین تکلیف شده‌اند، ۱۳۵ هزار نفر زمین‌های خود را تحویل گرفتند و یا در مرحله تحویل است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با مشارکت بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌های کارگزار تعیین شده، طرح‌ها مدیریت شوند تا افراد بتوانند خانه‌های خود را بسازند.

وزیر راه و شهرسازی به اتصال ۲۶۵ هزار نفر از طریق مجتمع‌سازی به طرح اشاره کرد و گفت: این افراد باید نسبت به افتتاح حساب و واریز مبلغ اولیه اقدام می‌کردند که تا کنون ۱۰۰ هزار نفر حدود ۴۰ هزار میلیار ریال پول به حساب ریختند تا به طرح معرفی شوند.

وی با تاکید بر لزوم سرعت‌بخشی به تکمیل فرایند نام‌نویسی از سوی متقاضیان واجد شرایط به منظور پیش رفتن طرح بر اساس زمان‌بندی مورد نظر بیان کرد: کار برای ۳۷ هزار نفر در قالب طرح‌های مشارکتی آغاز شده و از نظر پیشرفت کار در مرحله‌های گوناگون است.

اسلامی تصریح کرد: برخی استان‌ها در طرح‌هایی که به صورت مجتمع ساخته می‌شود، پیشتار بودند که متقاضیان طرح‌ها ماه گذشته به صورت وبیناری در آیینی با حضور رئیس جمهوری خانه‌های خود را تحویل گرفتند و بقیه هم در حال ساخت است.

وی تاکید کرد: همه تلاش بر این است که خط تولیدی به مثابه یک نهضت پایدار برقرار شود تا جریان ثابت تولید مسکن در کشور را شاهد باشیم و افراد واجد شرایط، از مسکن مورد نیاز برخوردار شوند.

چهار استان جدید به شبکه ریلی متصل می‌شوند

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به بحث راه‌آهن اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه شبکه ریلی کشور با اهتمام دنبال شده است و به ویژه در دولت حجت‌الاسلام روحانی با تاکید مقام معظم رهبری و الزاماتی که بود، توسعه قدرتمندی پیدا کرده و در دولت یازدهم و دوازدهم ۵۰ درصد افزایش دارد.

وی تصریح کرد: افراد فنی و فعال در چنین شرایط بودجه‌ای و تحریمی حاکم بر کشور، عظمت کار را متوجه می‌شوند که با سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست و امید می‌رود این مسیر همچنان ادامه یابد و نهضت توسعه زیرساخت‌های ریلی با قدرت دنبال شود.

اسلامی یادآور شد: پنج استان جدید به شبکه متصل شده است و چهار استان دیگر شامل اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و کردستان هم امسال و سال آینده به خطوط ریلی کشور متصل می‌شوند.

افزایش یک هزار کیلومتری طول بزرگراه‌های کشور تا پایان دولت‌

وزیر راه و شهرسازی همچنین در زمینه راه‌سازی تشریح کرد: یک هزار کیلومتر دیگر تا پایان دولت دوازدهم به طول بزرگراه‌های کشور اضافه می شود و از ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر به سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

وی بیان کرد: برنامه گسترده‌ای در وزارت راه و شهرسازی با اراده و تاکید دولت در راستای رفع نقاط حادثه‌خیز و افزایش ظرفیت جاده‌ها در دست اجرا است، دولت یازدهم و دوازدهم ۵۰ درصد طول بزرگراه‌های کشور را از ۱۶ هزار کیلومتر کنونی افزایش داده است و این نهضت تا پایان دولت ادامه دارد.

اسلامی افزود: یک قطعه بسیار مهم و راهبردی از کریدور شمال جنوب کشور، کنارگذر شرق اصفهان است که هفته آینده در آیینی با حضور رئیس جمهوری به صورت وبینار افتتاح خواهد شد و گشایش بزرگی برای ترافیک عبوری از اصفهان و استان‌های همجوار است و کمک می‌کند ۱.۵ ساعت مسیر اصفهان تا شیراز کاهش یابد که صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در مصرف سوخت هم به وجود می‌آورد.

وی گفت: امروز هم پس از سال‌ها انتظار مسیر ترانزیتی کاشان به بادرود افتتاح شد که یکی از راه‌هایی بود که فوق العاده ضرورت داشت، مطالبه سنگین مردمی بود و به دلیل طولانی شدن طرح شرمنده مردم عزیز بودیم اما امروز توفیق افتتاح آن را پیدا کردیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: کاشان- بادرود مسیری است که فوق‌العاده استفاده می‌شود؛ امروز ۱۲ کیلومتر جاده افتتاح شد و هشت کیلومتر باقی مانده هم که مسیر را کامل می‌کند، تا ماه‌های آینده تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از قطعه دوم محور کاشان- بادرود، افتتاح طرح مسکن خیرساز، آغاز طرح اقدام ملی مسکن، بازدید از چند محور ارتباطی، طرح‌های در دست اجرا و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر راه و شهرسازی به کاشان است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا