بورس و بازارمجله خبری

فروکش کردن «تب فروش» در بازار مسکن منطقه ۲

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی فایل‌های فروش در این منطقه نشان می‌دهد تب متقاضیان فروش که در پایان تابستان و با شروع فصل پاییز بالاتر گزارش شده بود، مقداری فروکش کرده و حداقل در میان فایل‌های ‌بررسی‌شده یک موتور جست‌وجوی معتبر آگهی‌های املاک در فاصله هفته ابتدایی آبان‌ماه، این موضوع به وضوح قابل مشاهده است.

13 copy

منطقه 2 تهران که در شمال غربی نقشه جغرافیایی شهر قرار دارد و توسط سه بزرگراه معروف پایتخت یعنی شهید چمران، یادگار امام و شهید همت محصور شده، منطقه‌ای متوسط رو به بالاست و تنها بعضی محله‌ها در مجاورت منطقه یک، در زمره محله‌های لوکس و گران‌قیمت دسته‌بندی می‌شود. آنچه در فایل‌های فروش موجود منطقه 2 مشاهده می‌شود این است که تعداد آگهی‌های محله‌های گران‌قیمت این منطقه نسبت به دیگر محله‌ها به مراتب کمتر است و از طرفی حتی یک «فایل سبز» یا در محدوده میانگین قیمت محله، از خیابان‌هایی با واحدهای لوکس نظیر 24متری یا علامه شمالی در میان آگهی‌های فعلی این موتور جست‌وجوی ملکی دیده نمی‌شود. در واقع متاثر از افزایش چشم‌گیر قیمت مسکن در این محله‌ها در طول دوره جهش اخیر که خرید آپارتمان در این نقطه از شهر را حتی برای ساکنان متمول شهر هم سخت کرده، کمبود فایل قیمت مناسب رخ داده است.

همچنین در حالی که در بررسی قبلی این منطقه در انتهای تابستان گذشته، توزیع تعداد فایل‌های فروش در محله‌های مختلف منطقه از درصدی نسبتا متوازن حکایت داشت، اکنون با خروج فروشندگان از بازار مسکن، چنین توازنی مشاهده نمی‌شود و تعداد فایل‌های فروش در برخی محله‌های پرتقاضای منطقه 2 بسیار اندک است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. به کسانی که فروشنده هستند ولی تردید دارند باید گفت که کل خانوارهای کشور حدود بیست و سه میلیون خانوار است و تعداد خانه های موجود در کشور حدود بیست و نه میلیون واحد است که اگر تمام چهل درصد از خانوارها که توان خرید ندارند توانمند بشوند و بتوانند خانه بخرند و در کشور هیچ خانواری بدون خانه نماند باز بیش از شش میلیون واحد خانه اضافه است و اگر تا شش سال دیگر حتی یک واحد خانه ساخته نشود باز همچنان تعداد خانه بیشتر از خانوارها خواهد بود بخاطر همین فروشندگان منتظر معجزه نباشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا