مجلس و ارگان هامجله خبری

لزوم نظارت و کنترل معاملات ملک در قرچک

به گزارش ساختمان آنلاین:  الله بخش حبیبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سوی اداره صمت، اتاق اصناف و اتحادیه به تمامی بنگاه‌های معاملات ملکی سطح شهرستان قرچک ابلاغ می‌شود که از هرگونه خرید و فروش ملک و زمین در حریم رودخانه‌ها و اراضی فاقد کاربری به طور جدی خودداری کنند.

حبیبی افزود: تجربه نشان داده که هرکجا نظارت و کنترل لازم بر امور صورت نگیرد، عده‌ای با اهداف سودجویانه و قانون‌گریزی به حقوق مردم و بیت‌المال تعرض کرده که بایستی برای پیشگیری از این مشکل، مسئولان ذیربط با تشکیل اکیپ‌های گشت زنی مستمر، برابر ضوابط و مقررات قانونی با افراد فرصت‌طلب برخورد کنند.

وی بیان داشت: بالا بودن هزینه‌های نظام مهندسی ساختمان و طولانی بودن فرآیند اداری صدور پروانه ساخت، بعضاً موجب می‌شود افراد نسبت به ساخت و سازهای غیرقانونی اقدام کنند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قرچک گفت: به دلیل پایین بودن درآمد شهروندان قرچک انتظار می‌رود دفتر نظام مهندسی در دریافت هزینه، رعایت حال متقاضیان احداث واحدهای مسکونی در این شهرستان را مدنظر قرار دهد.

حبیبی عنوان داشت: برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجازی که در حاشیه شهر و توسط افراد کم توان مالی احداث می‌شود نیز بایستی با استفاده از راهکارهای قانونی در زمینه رفع کردن مشکل این افراد نیز مساعدت لازم صورت پذیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا