مجلس و ارگان هامجله خبری

مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ١۴٠٠ افزایش نمی‌یابد

به گزارش ساختمان آنلاین: رحیم زارع در نشست خبری صبح امروز (شنبه) خود گفت: اولین جلسه بررسی جزییات لایحه بودجه ١۴٠٠ در کمیسیون‌ تلفیق با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد مالیات بر مستغلات و اجاره همانند سال های گذشته و نسبت به سال ٩٩ افزایش نداشته باشد و درآمد دولت ثابت باشد.

نماینده مردم آباده در مجلس یادآور شد: همچنین مالیات بر اشخاص حقوقی غیر دولتی و مالیات بر حقوق ها به صورت پلکانی که درخواست مجلس بود، مالیات بر خودروهای لوکس و خانه های خالی و کاهش نرخ تعرفه های ورودی کالاهای اساسی برای بررسی بیشتر به کمیته های تخصصی رفت.

زارع تاکید کرد: بحث های درآمدی طی این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود و از هفته آینده بحث های هزینه ای را در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق یادآور شد: امروز هدف مجلس کاهش تعرفه کالاهای ورودی بود که نیاز به بررسی و کار کارشناسی بیشتر داشت همچنین در مورد حقوق ها به دلیل این که در برخی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد تا سقف ۴ میلی ون تومان معافیت پیش بینی شده و از ۴ میلیون به بالا هر ۲، ۳، یا ۴ میلیون تومان به صورت پلکانی نرخ را افزایش خواهیم داد.

وی افزود: در مورد خودروهای لوکس در بودجه ۹۹ اولین سالی بود که مالیات در نظر گرفته شده بود و خوب اجرا نشد لذا ما ضمانت اجرایی نحوه وصول مالیات را پیش بینی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در مورد مالیات بر خانه های خالی که قانون آن در سال جاری تصویب شد نیز همسان با آیین نامه وزارت راه در بودجه ۱۴۰۰ این موضوع را بررسی خواهیم کرد که آیین نامه و قانون یکسان باشد.

وی در پایان ۴۶۰۰ میلیارد تومان را به عنوان رقم پیش بینی درآمد مالیاتی ناشی از مالیات بر مستغلات و اجاره عنوان کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا