بورس و بازارصنایع ساختمانیمجلس و ارگان هامجله خبری

قصور وزارت صمت در کنترل قیمت مصالح ساختمانی

به گزارش ساختمان آنلاین:  سید کاظم دلخوش اباتری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلفات صورت گرفته در انتصاب رئیس سازمان بورس، بیان کرد: حدود ۱۴۰ نفر از نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را مطرح کردند اما هیات رئیسه به این درخواست توجهی نداشته است. از سوی دیگر ما دیدیم به بهانه قطع برق واحدهای صنعتی قیمت هر کیسه سیمان از ۳۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسید اما بعد تامین مجددا برق کارخانجات قیمت آن به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز تمام پروژه های دولتی و خصوصی و حتی ساخت و ساز مردم در هرکجایی متوقف شده است. مردم در روستا یک پاکت سیمان ندارند. چه کسی اجازه داد سیمان را به بورس ببرند؟ بورس محل دلال بازی است. بورس در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داد و اکنون نیز این بلا را سر سیمان آورده است. هیات رئیسه مجلس باید این موضوع را دنبال کند.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکری وی، بیان کرد: درخواست تحقیق و تفحص شما به دست هیات رییسه نرسیده و درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه نیز همسو با این موضوع است. اما در بحث قیمت سیمان و آهن ما چندین جلسه با وزیر صمت فعلی و مدیران برگزار کردیم و به ما قول دادند قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود. اما با نهایت تاسف امروز اکثر پروژه های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیر متعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، خوابیده است‌. فرمایشات شما کاملا صحیح است و وزارت صمت در این زمینه قصور کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا