راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

هزینه تفکیک وزارت راه چقدر است؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  بر اساس این گزارش، به اذعان بخشی از بدنه اجرایی وزارت راه و شهرسازی، طرح تفکیک این وزارتخانه در حال حاضر می‌تواند بیشتر از هزار میلیارد تومان هزینه در قالب هزینه‌های خرید و مهیا کردن فضا، جابه‌جایی کارمندان، مجزا کردن ساختارهای سازوکاری و سایر موارد روی دست دولت بگذارد.

این هزینه کلان علاوه بر زمان زیادی است که دولت سیزدهم آن را برای تفکیک ساختار وزارت راه و شهرسازی از دست می‌دهد.

در این گزارش تاکید شده است: وجود درخواست‌هایی مبنی بر جلوگیری از تفکیک وزارت راه و شهرسازی تنها به دلایل سیاستگذاری و اجرایی منوط نشده و دلایل حقوقی نیز در این مساله دخالت دارد.

برخی کارشناسان عقیده دارند تفکیک وزارت راه و شهرسازی برخلاف الزامات برنامه ششم توسعه مبنی بر چابک‌سازی دولت تلقی شده و مضاف بر آن اساسا بزرگ کردن دولت در قالب طرح تفکیک در قالب طرح امکان‌پذیر نبوده و به لایحه دولت احتیاج دارد.

این گزارش همچنین می‌افزاید: همچنین، با توجه به وعده دولت مبنی بر احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در سال و چهار میلیون واحد مسکونی در یک دوره چهار ساله، این کار باید زودتر از سایر طرح‌های دولت شروع شود و تفکیک وزارت راه و شهرسازی تمرکز بر این طرح را از بین خواهد برد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا