راه و شهرسازیمجله خبری

پیشتازی زنجان در صدور سند مالکیت

به گزارش ساختمان آنلاین:   رضا خواجه ای اظهار کرد: صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری در استان، ۹ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تاکنون تعداد ۶۸ هزار و ۷۰۷ فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و هفت هزار و ۴۷۰ فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در سطح استان صادر شده است.

وی ادامه داد: میانگین صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان ۷۴.۱ درصد در استان بوده و این میانگین در سطح کشور ۶۳.۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه‌ای به کسب رتبه برتر در زمینه صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری طی چندین سال متولی اشاره کرد و تصریح کرد: در راستای اجرای قانون الحاق و حمایت از ساماندهی مسکن، از سال ۹۷ تا زمان حاضر، حدود هشت هزار و ۴۹ سند مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی در این استان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، هدف اصلی صدور سند مالکیت روستاییان را ثبت مالکیت روستاییان با هدف ارائه دقیق آمار و نیز حل اختلاف‌های ملکی روستاییان بر شمرد و گفت: صدور اسناد مالکیت پشتوانه‌ای محکم برای گرفتن تسهیلات بانکی و ضمانتی برای راه‌اندازی مشاغل پایدار، توسعه اشتغال و تولید هستند که ایجاد این مشاغل سبب جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها می‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا