مجلس و ارگان هامجله خبری

پنج روستا در چابهار ساماندهی می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:  جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص اقدامات آن بنیاد برای ساماندهی بافت حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی سیستان و بلوچستان با اعلام این مطلب که ساماندهی بافت حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی چابهار برعهده معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن است، درباره روند کار توضیحاتی ارایه کرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن، گفت: طرح ساماندهی بافت حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی چابهار تهیه شده و آماده است تا در شورای برنامه ریزی استان با هماهنگی استان، اجرایی شود.

حق شناس افزود: مناطق حاشیه نشین شرق چابهار شامل پنج روستا با حدود ۱۳۰۰هکتار وسعت و حدود ۱۴۰۰۰ ساکن در آن بافت است.

به گفته وی، ۱۴۰۰۰ نفری که در بافت حاشیه شرق چابهار سکونت دارند از نظر موقعیت، کارهایشان انجام شده است.همچنین اقداماتی از جمله کارهای حفاظت و بازگشایی خیابان هایشان نیز انجام و حدود ۴۰ درصد خیابان ها طبق طرح، بازگشایی شدند.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، توضیح داد: آماده سازی و آسفالت خیابان ها انحام و تیرهای برق با همکاری مناسب مردم جابه جا شدند. عقب نشینی ها در بیشتر محورها نیز انجام شد.

حق شناس از آماده شدن ۳۵۰ پرونده برای بانک خبر داد و گفت: قرارداد پرداخت تسهیلات به ۱۵۰ نفر واجد شرایط انجام شده است. تسهیلاتی که به مردم ارایه می شود شامل ۵۰ میلیون تومان تسهیلان ارزان قیمت و ۲۰ میلیون تومان، بلاعوض است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا