فن آوری های ساختمانیمجله خبری

ادامه‌ پروژه خانه‌های یک یورویی در ایتالیا

به گزارش ساختمان آنلاین:  این طرح سال گذشته (۲۰۲۰) شروع شد و تعدادی از شهرهای کوچک و روستاهای سراسر ایتالیا املاکی را به قیمت خیلی ارزان ارائه دادند تا افراد را به مهاجرت به آن مناطق تشویق بکنند؛ مناطقی که اغلب یا جمعیتی پا به سن گذاشته دارند یا جمعیتشان در حال کاهش است.

کلودیو اسپردوتی، شهردار مائنزا، گفت پیوستن این شهر کوچک به پروژه بخشی از «پیمان برای تولد دوباره» روستا است و بنا دارد با ایجاد ارتباط میان مالکان فعلی و خریداران احتمالی، حدود ۱۰۰ ملکی را که دیگر استفاده نمی‌شوند بفروشد و شهر را دوباره زنده کند.

او به سی‌ان‌ان گفت: «ما این طرح را قدم به قدم پی می‌گیریم. به محض آنکه خانواده‌های اصلی با ما تماس بگیرند و خانه‌های قدیمی خود را تحویل دهند، آن‌ها را برای فروش در بازار ارائه خواهیم کرد و آگهی‌های عمومی برای همه مردم را در وب‌سایت خود منتشر می‌کنیم تا تمام روند کاملا شفاف باشد.»

به نوشته وب‌سایت طرح، مسئولان شهر در نظر دارند با «متروک شدن مرکز شهر این روستای باستانی دوره قرون وسطی» که در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی رم واقع است، مقابله کنند.

خریداران علاقه‌مند باید تعهد دهند ملک خریداری‌شده را بازسازی خواهند کرد، املاکی که برخی آنقدر ویران شده‌اند که برای عابران پیاده خطرناک‌‌اند. آن‌ها باید این کار را در مدت سه سال از زمان خرید ملک به پایان برسانند. آنان همچنین تضمینی پنج هزار یورویی خواهند سپرد که پس از تکمیل بازسازی ملک، به آن‌ها پس داده می‌شود.

جزئیات برنامه آنچه برای ملک در نظر دارند، باید ارائه و ثبت شود؛ چه آن ملک قرار باشد همچنان خانه باقی بماند یا به هتلی کوچک، مغازه یا رستوران مبدل شود.

مقام‌های محلی در تلاش‌اند تا خریداران علاقه‌مند را به ملک مورد نظرشان وصل کنند و اگرچه درخواست‌ها برای چند خانه اول در تاریخ ۲۸ اوت بسته شده، شهردار اسپردوتی وعده داده است که با ادامه مذاکره با مالکان خانه‌ها، املاک بیشتری در بازار عرضه شود. در همین حال، خریداران ملزم نیستند در منزلی که می‌خرند و بازسازی می‌کنند، زندگی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا