مجلس و ارگان هامجله خبری

اراضی ملی استان اصفهان رفع تصرف شدند

به گزارش ساختمان آنلاین: علیرضا قاری‌قرآن اظهار کرد: همزمان باچهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در سخت‌ترین دوره تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود، یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با برنامه‌ریزی و اقداماتی هدفمند مقابله با زمین‌خواران و متصرفین اراضی ملی و دولتی را تشدید کرده است.

وی افزود: با پیگیری ویژه و طبق قانون و مقررات با افراد سودجو که به اراضی دولتی و امول بیت‌المال دست درازی می‌کنند مقابله شده و اقدامات مناسبی در راستای آزادسازی این اراضی بعمل آمده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این اداره کل در راستای مبارزه با زمین‌خواری و تصرف اراضی دولتی عزم جدی دارد اذعان داشت: جهت رفع تصرفات، در قالب دو بخش بصورت فوری و اجرای احکام قضایی با متخلفان و متجاوزان برخورد می‌شود.

وی بیان داشت: در ۳۰ روز گذشته ۹ فقره تصرف به اراضی ملی در شهرستان های شهرضا، کاشان، گلپایگان، لنجان، مبارکه و نایین شناسایی و منجر به اجرای احکام قضایی شد.

قاری‌قرآن ادامه داد: مساحت این اراضی بالغ بر دو هکتار بوده و ارزش آن بیش از ۳۵۲ میلیارد ریال تعیین شده است.

وی افزود: همچنین با دقت، هوشیاری و تلاش شبانه روزی عوامل یگان حفاظت اراضی استان اصفهان ۲۳ فقره تعرض به اراضی دولتی در شهرستان‌های آران و بیدگل، اردستان، برخوار، چادگان، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر و میمه، شهرضا، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، نایین و نجف‌آباد رفع تصرف فوری شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: این اراضی در مجموع به مساحت بالغ بر ۴۷ هکتار بوده و حدود دو هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال تعیین ارزش شده‌اند.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد؛ عوامل این یگان ضمن مقابله با تعرض، تصرف و زمین‌خواری، عرصه را برای متجاوزان به حقوق بیت‌المال و انفال تنگ می‌کنند.

قاری‌قرآن افزود: از همشهریانی اصفهانی درخواست می‌شود ضمن رعایت اصول و نکات قانونی هنگام استفاده از عرصه‌های ملی، درصورت مشاهده هرگونه تخلف و تصرف در اراضی دولتی مراتب را از طریق شماره تلفن۱۶۵۶ به یگان حفاظت اراضی ملی استان اطلاع دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا