مجلس و ارگان هامجله خبری

تزریق ۸ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های طرح ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین: محمود شایان اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت های بانک مسکن در بحث تامین مالی مسکن در سال جاری پرداخت تسهیلات به رقم تعهد شده از تعداد واحدهای تعیین شده طرح اقدام ملی برای پرداخت تسهیلات و تامین مالی از سوی این بانک است.  روند پرداخت تسهیلات در اقدام ملی و همکاری با وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر روندی رو به جلو و مثبت است.

وی افزود: در طرح اقدام ملی تولید مسکن که مجموعا 400 هزار واحد مسکونی است بیش از یک چهارم تامین مالی این طرح معادل 140 هزار واحد از سوی بانک مسکن تقبل شده است. در واقع بانک مسکن تقبل کرده است تا به 140 هزار واحد مسکونی از مجموع 400 هزار واحد مسکونی تعریف شده در قالب طرح اقدام ملی مسکن، تسهیلات پرداخت کند.

وی با اعلام این‌که تاکنون 202 هزار نفر در این سیستم ثبت نام کرده‌اند،‌تصریح کرد: در طرح ملی مسکن بعد از واجد شرایط شناخته شدن متقاضیان ابتدا متقاضی افتتاح حساب کرده و40 میلیون تومان به عنوان آورده اولیه واریز می کند و سپس بانک مسکن تسهیلات 100 میلیون تومانی پرداخت می کند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: این موضوع باعث شده تاکنون ما رقمی بیش از 5 هزار میلیارد تومان از محل سپرده هابه این طرح ها تزریق کنیم و از محل تسهیلات هم تاکنون بیش از 3 هزار میلیارد تومان به پروژه های طرح ملی مسکن تزریق شده است.

شایان تاکید کرد: این طرح در واقع به خوبی شروع شده و هم اکنون نیز در ریل طبیعی خود افتاده است و امیدواریم تا بتوانیم در سال آینده بخشی از این واحدها را به سرانجام برسانیم و به مرحله افتتاح برسند.

وی درباره برنامه شبکه بانکی، بانک مسکن ودولت برای افزایش سقف تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح ملی مسکن توضیح داد: 14 هزار میلیارد تومان در این طرح برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان،تعهد کرده ایم که برای 140 هزار واحد به ازای هر واحد 100 میلیون تومان به این طرح تزریق کنیم. ولی این امکان در حال پیشروی است که اگر بانک مرکزی هم همچنان که همیشه در اجرای طرح های دولت در حوزه مسکن همراهی کرده است موافقت کند، این سقف را به 150 میلیون تومان افزایش دهیم؛ اما هنوز این افزایش قطعی نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا