مجلس و ارگان هامجله خبری

روایت معاون وزیر راه از بی اعتمادی مردم به طرح ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمود محمودزاده اظهار کرد: طرح ملی مسکن از یکسال و نیم پایانی عمر دولت در حالی شروع شد که با بی اعتمادی مردم مواجه بود. افکار عمومی آنچنان که باید و شاید در خصوص این طرح اقناع نشده بود و دلیل آن قضاوت‌های نادرست در خصوص طرح مسکن مهر است که میراث گذشته بود.

وی ادامه داد: مردم گمان داشتند که این طرح پروژه‌ای حاشیه‌دار است که ممکن است با بحران روبرو شود اما این طرح  با استراتژی و تصمیم‌گیری قوی به مرحله اجرا در آمد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ذهنیت های ایجاد شده درباره مسکن مهر اشتباه است، تصریح کرد: اکثریت پروژه های مسکن مهر در همان سالهای ابتدایی تحویل مردم شد و دلیل اینکه برخی پروژه ها به طول انجامید این است که این پروژه ها به دلایل مختلف از سال گذشته آغاز شده اند.

محمودزاده با اشاره دلایل اجرای طرح ملی مسکن یادآور شد: وجود رشد جمعیت منفی برای اولین بار در تاریخ کشور، سهم بالای مسکن در تشکیل خانواده و سبد خانوار همچنین وجود فاصله بین قیمت تمام شده ساختمان و توان خرید مردم از جمله دلایلی بود که دولت به برنامه طرح ملی مسکن ورود کرد.

وی با بیان اینکه این طرح از پشتوانه درآمد نفتی برخوردار نیست و در لایحه بودجه منابعی برای این طرح در نظر گرفته نشده است اظهار کرد: با وجود تمامی مشکلات با عزم جدی اقدام کردیم و به لطف خدا در حال حاضر 504 هزار واحد مسکن ملی وارد فاز اجرایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تا پایان سال پروژه‌های افتتاحی داریم که در سال جاری شروع شده است و این مرهون تجربه ای جدیدی است که ما در مدیریت ساخت مسکن در بخش خصوصی پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه مسکن ملی صرفا یک طرح نیست که به پایان برسد و بعد مجدد کشور با کمبود شدید مسکن مواجه شود. خاطرنشان کرد: مهمترین ویژگی این طرح، استراتژی تولید مستمر مسکن است. بر همین اساس حدود یک و نیم میلیون واحد را برنامه ریزی کردیم که 400 هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی به تعهد وزارت راه و شهرسازی است، 800هزار واحد در قالب تفاهم نامه ها و 300 هزار واحد برای دهک‌های اول تا سوم است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا