راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

نهضت ملی مسکن به «پردیس» می‌رسد؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  شهر جدید پردیس در مرحله اول ثبت‌نام طرح جهش تولید و تامین مسکن‌ (نهضت ملی مسکن) قرار نگرفت، اما وعده‌هایی برای الحاق ۱۱۰۰ هکتار از اراضی شمال پردیس به این پروژه مطرح شده است. گفته می‌شود این محدوده بین فازهای ۱۱ و ۱۲ شهر جدید پردیس قرار دارد.

پیش از این مسوولان پردیس اعلام کرده بودند که قرار است یک شهرک ۷۰۰ هکتاری در این شهر جدید ساخته شود. همچنین اخیرا از اختصاص دو قطعه زمین ۸۰۰ و ۳۰۰ هکتاری به اجرای پروژه جدید انبوه‌سازی مسکن توسط دولت در پردیس سخن به میان آمده است.

شنیده می‌شود زمین‌های مذکور در مرحله نقشه‌برداری و تعیین حریم هستند و پس از کارهای مطالعاتی به طرح جهش تولید و تامین مسکن اضافه خواهند شد.

سرانجام طرح اقدام ملی مسکن پردیس

از سوی دیگر ۱۳ هزار واحد مسکونی در قالب پروژه اقدام ملی مسکن برای شهر جدید پردیس در نظر گرفته شده که بنا به گفته مسوولان، از سرعت قابل قبولی برخوردار است؛ به این ترتیب که تمام بلوک‌ها به مرحله اسکلت رسیده و در بعضی موارد اسکلت‌ها تکمیل شده است. اگرچه سرعت اجرای این پروژه‌ها در صورتی مطلوب و قابل قبول تلقی می‌شد که تکمیل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن مطابق وعده دولت قبل، تا پایان عمر دولت به سرانجام می‌رسید.

شهر جدید پردیس که در ۱۷ کیلومتری تهران قرار دارد، از جذابیت سکونت بالایی برخوردار است. در حال حاضر از حدود ۸۴ هزار واحد مسکن مهر این شهر، با احتساب چهار هزار و ۳۰ واحد که سه روز قبل تحویل شد، تعداد واحدهای تحویلی از ۷۰ هزار واحد عبور کرده است. حدود ۱۴ هزار واحد مسکونی نیمه‌تمام در پردیس باقی‌مانده که از این تعداد هشت‌هزار واحد در مرحله نصب تجهیزات و نازک‌کاری قرار دارد که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

برخی مسوولان علت باقی ماندن ۱۴ هزار واحد نیمه‌تمام در پردیس را این‌طور عنوان کرده‌اند که کارگاه‌های عمرانی این پروژه‌ها‌ در فاصله سال‌های ۹۳ تا ۹۸ غیرفعال شده بود. علت نیز وجود برخی معارض‌ها بود، اما با توجه به اینکه از سال ۹۸ این کارگاه‌ها نیز فعال شده است، کار اجرا از سر گرفته شده و ادامه دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا