مجلس و ارگان هامجله خبری

برنامه‌ریزی برای ساخت ۴ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ساختمان آنلاین: حسینعلی مقصودی اظهار داشت: از این تعداد دو هزار و ۹۱۴ واحد مربوط به مرکز استان با جمعیت بالای یکصد هزار نفر و یک هزار و ۷۳۰ واحد مربوط به سایر شهرها با جمعیت زیر یکصد هزار نفر در استان می باشد. وی افزود: بر اساس مصوبه شورای مسکن استان، بجز شهرهای شهرکرد و تعدادی زمین در شهرهای بروجن و لردگان، مابقی زمین مورد نیاز در قالب ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مجموع مساحت زمین پیش بینی شده برای ساخت واحدهای مسکن ملی را ۲۳۱ هزار و ۳۷ متر مربع عنوان کرد و ادامه داد: در شهرهایی که مشکل تأمین زمین وجود دارد نیز با همکاری فرمانداران شهرستان ها، معاونت املاک و معاونت شهرسازی مراحل تخصیص زمین و کاربری زمین ها انجام خواهد شد.

مقصودی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان کارگزار، ساخت واحدهای مسکن ملی را عهده دار هستند و بر این اساس ساخت ۲ هزار و ۳۳۴ واحد در شهرهای بروجن و شهرکرد بر عهده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است و ساخت ۲ هزار و ۳۳۱ واحد را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی شهرهای شهرکرد، بروجن و لردگان را دارای بیشترین آمار ثبت نام مسکن ملی خواند و افزود: شهرهای اردل، فارسان، سامان، شلمزار، بن، فرادنبه، گندمان، فرخشهر، هفشجان، چلگرد، جونقان، نقنه و سورشجان نیز شهرهایی هستند که برای ساخت واحدهای این طرح در آن ها برنامه ریزی شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا