راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

مسکن ملی در مهریز بی کیفیت است

به گزارش ساختمان آنلاین:   طرح اقدام ملی مسکن، طرحی که از سال گذشته در مهریز آغاز شده و قرار است ۵۰۰ واحد مسکونی را طی سه فاز به متقاضیان تحویل دهد، اما در حالی که خانه‌ها ساخته نشده اند، حرف و حدیث آن‌ها شروع شده است.

متقاضیان از ارقام بالا گله‌مند هستند و می‌گویند که قرار بود مسکن به قیمت هر متر دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تحویل داده شود که در حال حاضر به پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

عده‌ای نیز می‌گویند که توانایی پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی برای فاز اول آن طی چند ماه را ندارند و با توجه به اینکه از قشر کم درآمد و کارگر هستند، حتی نمی‌توانند اقساط وام ۲۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۱۸ درصد را بپردازند.

علاوه بر شیب تند قیمت ها، عدم نظارت بر ساخت و ساز هم صدای متقاضیان را در آورده و از ارتفاع کم سقف و دیوار چینی ساختمان با بلوک تیغه‌ای و شیب نامناسب آن و عدم کرسی و زیرسازی مناسب و استفاده از فوم‌های بی کیفیت و قابل اشتعال در ساختمان و… گلایه دارند.

این در حالی است که کارشناسان عمران هم طی بازدید انجام شده به عدم رعایت اصول ایمنی ساخت و ساز پی بردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا