مجلس و ارگان هامجله خبری

سهم 12 درصدی شهر صدرا از مسکن ملی

به گزارش ساختمان آنلاین:  ابراهیم بهاروند دوشنبه ۲۰ بهمن در یک کنفرانس خبری با اشاره به تعریف طرح اقدام ملی مسکن در سه قالب ثبت‌نام در سامانه توسط متقاضیان، پروژه‌های مشارکتی و واگذاری و تعهد ساخت، خاطرنشان کرد: تا امروز در شهر صدرا در هر سه بخش تفامه نامه‌هایی منعقد شده است.

او ادامه داد: تاکنون هفت هزار واحد به صورت واگذاری با تعهد ساخت و مشارکتی منجر به انعقاد قرارداد شده و ۲۵۰۰ واحد نیز تاکنون در حوزه ثبت نام متقاضیان عقد قرارداد شده است.

عضو هیت مدیره شرکت عمران صدرا با بیان اینکه در حال حاضر متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن مبالغ مورد نیاز را به حساب واریز کرده‌اند، گفت: این امر نشان می‌دهد پروژه‌های مسکن تعریف شده در قالب اقدام ملی مسکن گران نبوده و دارای توجیه اقتصادی است.

بهاروند، قیمت مسکن در طرح اقدام ملی براساس قیمت تمام شده محاسبه می‌شود و به آنها ضریب تعدیل تعلق می‌گیرد.

او همچنین اضافه کرد: تسهیلات یکصد میلیون تومانی صندوق یکم نیز قرار است به یکصد و ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

عضو هیت مدیره شرکت عمران صدرا، برآورد ضمنی قیمت هر متر مربع اقدام ملی مسکن را بین چهار تا پنج میلیون تومان در شهر جدید صدرا اعلام کرد و گفت: اراضی مورد نیاز برای پروژه‌های اقدام ملی مسکن در شهر صدرا آماده شده است.

بهاروند خاطرنشان کرد: در این پروژه دولت به جز اعمال تخفیف در قیمت زمین و تقسیط آن، هیچ یارانه دولتی دیگری پرداخت نمی‌کند و در حال حاضر بهترین گزینه برای خانه دار شدن است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا