مجلس و ارگان هامجله خبری

وام مسکن اقشار آسیب پذیر افزایش می‌یابد

به گزارش ساختمان آنلاین: عطا الله زمانی در نشست مجمع خیرین مسکن ساز فارس با اشاره به اینکه تسهیلات کم بهره بنیاد مسکن گره گشای بسیاری از مشکلات برای احداث سرپناه ویژه نیازمندان، اقشار آسیب پذیر، مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، خانوارهای دارای عضو معلول و متقاضیانی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند می باشد افزود: هر چند با این تسهیلات و کمک ها نمی‌توان خانه ساخت اما به داشتن سرپناه کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: خیرین استان فارس تا کنون با بهره گیری از کمک های تسهیلات کم بهره و آورده متقاضیان و حمایت های دولت به ساخت یک هزار و ۴۶ واحد مسکونی در استان فارس همت گمارده اند و هزاران واحد مسکونی نیز در دست احداث دارند، این واحد های مسکونی در شهر صدرای شیراز و شهرستان های استان فارس با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال ساخت است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به تعهد خیرین فار س برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی در استان فارس و انعقاد قرار داد در این زمینه در سال‌های گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه به علت آنکه تعهد تامین زمین عملی نشده است و سازمان های مسوول زمینی در اختیار خیرین مسکن ساز قرار ندادند این تعهد همچنان بر زمین مانده است و هیچ واحد مسکونی از محل این تفاهم نامه و تعهد خیرین ساخته نشده است در حالیکه ساخت سالانه یک هزار واحد مسکونی خیر ساز دراستان فارس بخشی از این تعهد است.

مهندس زمانی در ادامه گفت: بسیاری از شهرستان های فارس از جمله شهرستان خرم بید خیرینی دارد که اکنون آماده مجتمع مسکونی ۱۰۰ واحدی ویژه اقشار نیاز مند است و در صورتیکه زمین مناسب رایگان از سوی دولت و سازمان های مسوول در اختیار گذاشته شود کلنگ ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی دراین شهرستان بر زمین می‌خورد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به طرح مسکن اقدام ملی اشاره کرد و ادامه داد: از محل طرح مسکن اقدام ملی سهمیه های خوبی در اختیار اقشار مختلف مانند فرهنگیان قرار می‌گیرد، شایسته است خیرین مسکن ساز نیز از محل طرح اقدام ملی دارای سهمیه ساخت شوند تا در قبال این طرح و با استفاده از کمک های خیرین بتوان مسکن مناسب برای نیازمندان ساخت.

وی همچنین به برخی از دیگر مشکلات خیرین مسکن ساز اشاره کرد و گفت: از جمله این مشکلات پیدا کردن ضامن کارمند برای متقاضیان مسکن است، بانکهای عامل در این زمینه پیشتر ضمانت سفته زنجیره ای را پذیرفته اند، بارها این موضوع در شورای بانکهای استان فارس مطرح شده و ضمانت زنجیره ای پذیرفته شده اما همچنان در بسیاری از شهرستان ها خیرین مسکن ساز برای تامین وثیقه متقاضیان مشکل ضامن دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا