راه و شهرسازیمجله خبری

وضعیت مبهم 250 واحد مسکن مهر در گل‌تپه

به گزارش ساختمان آنلاین:  چندی پیش فرماندار شهرستان کبودراهنگ در کمیته برنامه ریزی که با حضور استاندار همدان در فرمانداری کبودراهنگ برگزار شد، اعلام کرد: طی دو سال خدمت اینجانب در شهرستان کبودراهنگ پروزه هایی هستند که نیمه تمام مانده مانند مسکن مهر گل تپه که به علت نداشتن متقاضی، بالای ۲۵۰ واحد بلاتکلیف مانده است.

در اینجا سوالی پیش می آید که مگر نه اینکه ساخت مسکن مهر بر طبق ثبت نام متقاضیان صورت می گرفته؟ پس این موضوع ساخت واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی طبق کدام قانون است که هم اکنون پس از سال ها این پروژه در هاله ای از ابهام مانده و هیچ یک از مدیران مربوطه مسکن و شهرسازی استان و شهرستان توان حل این معادله را ندارند.

از طرفی، شهر گل تپه با ۲۶۹۲ نفر جمعیت این ظرفیت را ندارد که برای واحدهای ساخته شده تحت عنوان مسکن مهر متقاضی وجود داشته باشد چراکه اکثر افرادی که در ادارات این شهر شاغل هستند، ساکن همدان بوده و مابقی نیز بیشتر تمایل دارند در شهر همدان یا دیگر شهرها سرمایه گذاری کنند.

اما این مشکل راه حلی دارد به طوریکه مدیران ذیربط در شهرستان کبودراهنگ و بخش گل تپه می توانند با رایزنی هایی پیشنهاد واگذاری واحدهای مسکن مهر شهر گل تپه به روستائیان را به استانداری ارائه دهند چراکه اکثر مردم روستاهای اطراف در ادارات شهر گل تپه شاغل هستند و تمایل دارند ساکن این شهر باشند، بر همین اساس از دست اندرکاران راه و شهرسازی انتظار می رود با پیگیری های خود چاره ای برای حل مشکل ۲۵۰ واحد مسکن مهر شهر گل تپه بیندیشند.

البته به نظر می رسد در ثبت نام مرحله سوم مسکن ملی که نام شهرهای کبودراهنگ و گل تپه هم به چشم می خورد، مشکل بلاتکلیفی این مساکن حل شود و متقاضیان مسکن ملی، صاحب واحدهای مسکن مهر شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا