بورس و بازارمجله خبری

کمبود املاک کوچک در بازار فروش مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  خانه اولی‌ها مدت‌هاست بازار مسکن را ترک کرده‌اند اما از سال گذشته با افزایش سقف وام اوراق که توسط بانک عامل خرید مسکن به زوجین متقاضی خرید آپارتمان تا سقف 240 میلیون تومان پرداخت می‌شود، به ندرت در میان جست‌وجوگران بازار ملک دیده می‌شوند.

البته افزایش وام به حدی نبود که به تنهایی بتواند انگیزه لازم برای حضور در بازار مسکن را در بین خانه اولی‌ها ایجاد کند اما با توجه به اینکه احتمالا به طور میانگین درآمد خانوارها در سال جدید 30 درصد افزایش پیدا کرده است و از طرفی در سه ماه نخست امسال در مجموع قیمت مسکن به طور میانگین سه درصد افت کرد، عملا تیرماه فرصت مناسبی برای حضور استفاده‌کنندگان از وام اوراق در بازار مسکن ارزیابی شد و برخی از آنها تلاش کردند در فایل‌های موجود، آپارتمان‌های قیمت‌مناسب برای خرید پیدا کنند.

واسطه‌های ملکی می‌گویند تعداد خریدارانی از این جنس در بازار مسکن بسیار اندک است اما اگر ثبات قیمت مسکن ادامه‌دار باشد، می‌توان امیدوار بود گروه‌های دیگری از خانه اولی‌ها که منابع مالی خود را به اشکال مختلف از قبیل دریافت وام، فروش خودرو و نظایر آن تجهیز کرده‌اند، به تدریج در بازار مسکن حضور پیدا کنند و در شرایط ثبات خرید خود را انجام دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا