سیمان به طور چشمگیری ارزان شده است

0

در یک ماه اخیر به دلیل کمبود برق و گاز دولت سهم انرژی کارخانه‌ها را کم و محدود کرد. همین مساله باعث برهم خوردن بازار مصالح‌فروشان شد حالا اما طبق ادعای رئیس اتحادیه مصالح فروشان، وضعیت کارخانه‌های تولید سیمان به شرایط عادی برگشته و باعث شده سیمان در بازار به طور چشمگیری ارزان شود.

به گزارش ساختمان آنلاین:   تا یک ماه گذشته سیمان در تهران یک کالای با ارزش و نایابی بود. اختلال در بخش تولید باعث شده بود که سیمان در تهران نرخ نداشته باشد. در آن زمان به دلیل کمبود سیمان در بازار مصالح‌فروشان کالای مورد نیاز سازندگان را با قیمت‌های نامتعارفی می‌فروختند و به عبارتی سیمان در تهران نرخ نداشت.

قیمت سیمان در بازار نصف شد

اسماعیل کاظمی قهی از نصف شدن قیمت سیمان خبر داد و گفت: با قطع برق قیمت سیمان به بالای ۶۰ هزار تومان رسیده بود اما امروز با عادی شدن شرایط قیمت سیمان به زیر ۳۰ هزار تومان رسید!

کرایه حمل ۱۵ درصد بالا رفت

سازندگان سیمان چه زمانی سیمان بخرند؟ رئیس اتحادیه مصالح‌فروشان پاسخ داد چنانچه کارخانه‌ها یک هفته دیگر سیمان به توزیع‌کنندگان بدهند در ۱۰ روز آینده قیمت سیمان به نرخ مصوب یعنی ۲۲ هزار تومان می‌رسد. (قیمت مصوب یک پاکت سیمان ۲۲ هزار تومان است)

افزایش ۱۵ درصدی کرایه حمل بار خبر دیگری است که رئیس اتحادیه مصالح‌فروشان درباره آن سخن گفت. او در این باره توضیح داد در پنج روز اخیر با مجوز راهداری کرایه حمل و نقل ۱۵ درصد افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.