مجلس و ارگان هامجله خبری

اولویت‌های مهم در اجرای مسکن ملی

به گزارش ساختمان آنلاین: محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درخصوص ارائه پیشنهادهای آن مرکز در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: در ارتباط با اجرای طرح اقدام ملی مسکن، مرکز تحقیقات تجارب خود را درخصوص مسکن مهر ، مشکلات و معضلاتی که درخصوص جانمایی‌ها و سایر مسائل فنی داشت در گزارش‌های مفصلی به‌ وزارت راه‌وشهرسازی ارائه کرده است.

وی ادامه داد: انتظار این است که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن بتوان با استفاده از تجربیات به‌دست آمده، اشکالات احتمالی را به حداقل رساند. همچنین انتظار است در طرح اقدام ملی مسکن موضوعاتی همچون BIM (مدل‌سازی اطلاعات ساختمان) و صنعتی‌سازی که مبانی آن توسط مرکز تحقیقات در مبحث ۱۱ تدوین شده است مدنظر و ملاک عمل قرار بگیرد.

شکرچی‌زاده از دیگر موضوعاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن باید مدنظر قرار بگیرد را توجه به پهنه‌های گسلی که توسط مرکز تحقیقات تهیه و در شورای‌عالی معماری و شهرسازی تصویب شده است و همچنین رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی موضوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی دانست.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا