راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ساخت ۸۰ هزار واحد مسکن سهم استان اردبیل در دولت سیزدهم

به گزارش ساختمان آنلاین:   رستم قاسمی شامگاه پنجشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی سبلان با ارائه برنامه سفر خود، اردبیل را مهد بزرگان و نام آوران ملی و مذهبی در کشور و عرصه بین المللی عنوان و اظهار کرد: مشاهیر دینی همچون مقدس اردبیلی آیت الله مشگینی و مؤذن زاده اردبیلی سند فرهنگ و مذهب برخاسته از جایگاه تشیع در کشور هستند که توفیق خدمت به مردم این استان مقدس، افتخار بزرگی برای مسئولین دولت است.

وی احصای مشکلات و بررسی میدانی نیازمندی‌های استان اردبیل در حوزه مختلف علی الخصوص بحث‌های عمرانی را مهم‌ترین هدف این سفر ۳ روزه خود به استان اردبیل بیان کرد و افزود: در این سفر طی بازدید از شهرستان‌های استان، مطالبات مردم و مسئولین حوزه راه و حمل نقل بررسی شده و در جلسه شورای اداری استان اردبیل به ریاست رئیس جمهور بیان و در خصوص راهکارها و منابع مالی مورد نیاز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی، مسکن را مهم‌ترین مسئله در رفع مشکلات مختلف از جمله ترویج ازدواج و کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: رئیس جمهور برنامه ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال را تدوین و در دستور کار دولت قرار داده که با رفع نواقص طرح‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن، طرح جدید توسعه مسکن در استان‌های مختلف اجرا می‌شود.

راه‌اندازی بانک زمین برای ساخت مسکن ملی

قاسمی از تأمین زمین رایگان برای متقاضیان مسکن ملی خبر داد و گفت: سه مسئله مهم از جمله زمین، تسهیلات و مصالح ساختمانی در اولویت اجرای طرح مسکن ملی قرار دارد که با ایجاد بانک زمین مشکل از بابت زمین در ساخت مسکن رفع شده و در تأمین مصالح با وجود تولید ۸۰ میلیون تن سیمان در سال و نیز انعقاد تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل با نرخ سود ۱۸ درصد در بحث تسهیلات موانع را از سر راه افراد فاقد مسکن برداشته ایم.

وی به ویژگی‌های طرح مسکن ملی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار به دست آمده تعداد ۵۲۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مجموعه‌های حمایتی هستند که طبق تفاهم نامه با کمیته امداد زمینه اعطای کمک‌های بلاعوض برای گروه‌های هدف فراهم شده و نیز طبق فرم ج کسانی که وامی برای مسکن دریافت نکرده و افراد فاقد مسکن و همچنین برای متقاضیان مجرد به شرط ثبت نام در سامانه و نیز افرادی که در طرح‌های قبلی مسکن ثبت نام کرده و نتیجه‌ای نگرفته اند، امکان خانه دار شدن مهیا شده است.

دولت سیزدهم برای اردبیلی‌ها ۸۰ هزار واحد مسکونی ایجاد می‌کند

وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۸۰ هزار واحد مسکن برای استان اردبیل خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم طی ۴ سال ۸۰ هزار در استان اردبیل تدوین شده و امکان افزایش این تعداد هم وجود دارد اما باید تعداد افراد ثبت نام کننده مشخص و زمین‌های مورد نظر تأمین شود.

قاسمی مسئله حمل و نقل را شاخص پیشرفت کشورهای دنیا عنوان کرد و گفت: میزان توسعه هر کشور وابسته به پیشرفت در زمینه حمل و نقل جاده‌ای، هوایی و دریایی بوده که متأسفانه در کشور ما، این امر به لحاظ عمر بالای جاده‌ها و فرسودگی آنها به ایده‌آل مورد نظر نرسیده ایم و نیازمند جهش بالایی در این زمینه هستیم.

وی از نوسازی ۲۰۰ هزار کامیون در کشور خبر داد و گفت: طبق هماهنگی‌های لازم با وزرات صنعت و معدن بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای مورد بررسی قرار گرفته و ۲۰۰ هزار کامیون و کامیونت نوسازی شده اند که بخش بزرگی از آسیب‌های این حوزه را کاهش داده است.

اختصاص ۲۴۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه بزرگراه‌های اردبیل

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال کارشناس برنامه مبنی بر برنامه این وزارتخانه در راستای افزایش بزرگراه‌های استان اردبیل از ۲۰۰ کیلومتر به شاخص استاندار یک هزار کیلومتر، گفت: پروژه‌های بزرگراهی استان اردبیل در کارگروه راه استان بررسی شده و در این سفر ۲۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت راه‌های استان و ۴۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل اختصاص داده شده است.

قاسمی اطلاق جاده مرگ به راه‌های پارس آباد و مشگین شهر از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل را ضرب الاجل مهم در رفع مشکل راه این شهرستان‌ها عنوان کرد و گفت: بهینه سازی جاده‌های نامناسب در شهرستان‌های شمالی استان اردبیل در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و بودجه لازم در این زمینه تدوین شده است.

با اختصاص ۱۰ هزار و پانصد میلیارد ریال قطار به اردبیل می‌آید

وزیر راه و شهرسازی، راه آهن اردبیل- میانه را مگا پروژه کشوری با ۱۷۵ کیلومتر طول عنوان کرد و گفت: پروژه عظیم راه آهن اردبیل – میانه در کشور منحصر به فرد بوده و در این سفر مبلغ ۱۰ هزار و پانصد میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری آن اختصاص داده شده است.

وی از پیشرفت ۹۰ درصدی زیرسازی این پروژه خبر داد و گفت: طبق بازدیدی که از راه آهن اردبیل- میانه صورت گرفته ۸۰ درصد ریل گذاری با ریل‌های ساخت داخلی و نیز ۹۰ درصد زیر سازی به اتمام رسیده که با ادامه فعالیت پیمانکاران، این پروژه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می‌رسد.

قاسمی از اختصاص یک هزار و ۶۰۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه راه‌های شهری و روستایی استان اردبیل خبر داد و گفت: جاده‌های روستایی استان اردبیل فاقد استاندار بوده و تجهیز و نوسازی این راه‌ها مطالبه به حق روستاییان و مردم مناطق محروم است که در این خصوص یک هزار و ۶۰۰ هزار میلیارد ریال بودجه اختصاص داده ایم.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۴ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل خبر داد و گفت: در دومین روز از سفر به استان اردبیل افتتاح ۴ هزار واحد مسکونی، بازدید از بیمارستان ساخت وزارت راه و شهرسازی و پل‌های در دست ساخت و فرودگاه اردبیل صورت می‌گیرد.

وی در خصوص تجهیز فرودگاه اردبیل به ابزارها و تأسیسات نوین در راستای رفع مشکل لغو پروازها گفت: تأسیس پایگاه هواشناسی در محل فرودگاه اردبیل و ارتقای کیفی روشنایی این مجموعه عظیم حمل و نقل استان در دستور کار قرار گرفته که تا ۲ ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا