راه و شهرسازیمجله خبری

سقوط اجاره مسکن در منهتن آمریکا

به گزارش ساختمان آنلاین : نشریه معتبر فوربس و بسیاری دیگر از خبرگزاری‌ها از جمله نیویورک تایمز و … خبر از کاهش قیمت اجاره بهای مسکن در محله‌های مختلف نیویورک دادند.

حتی محله منهتن نیز از این کاهش قیمت متاثر شده و دچار “سقوط” ۷.۸ درصدی اجاره بها شده؛ عددی که در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

دنیل کسدی، کارشناس اقتصادی فوربس نوشت: میانگین نرخ اجاره مسکن در منهتن برای اولین بار در دهه اخیر و به دلیل بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ به کمتر از ۳۰۰۰ دلار کاهش یافته؛ این اتفاق صاحبان خانه را به ارائه تخفیف و تشویق‌های مالی در مطلوب‌ترین منطقه شهر نیویورک وا داشته است.

بر اساس گزارشی از شرکت املاک و مستغلات StreetEasy در شهر نیویورک، متوسط اجاره بهای پیشنهادی یک آپارتمان در منهتن، در سه ماهه سوم سال جاری میلادی، به ۲۹۹۰ دلار کاهش یافت که کمترین قیمت از سال ۲۰۱۱ است. پیش از پندمی، متوسط اجاره بها در منهتن، حدودا ماهی پنج هزار دلار بوده است.

داده‌های موجود نشان می‌دهد تعداد اجاره‌های تخفیف‌دار ثبت شده به عدد تعجب‌برانگیز ۴۴/۷ درصد رسیده و این در حالیست که حدود ۳۰ هزار آپارتمان بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ در منهتن قابل اجاره و خالی است که ۷۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بلومبرگ در گزارشی نوشت به منظور پر کردن تعداد زیادی از آپارتمان‌های خالی، بسیاری از صاحبخانه‌ها مشوق‌های قابل توجهی به مستاجر جدید از جمله سه ماه اجاره رایگان ارائه داده‌اند.

به گزارش نیویورک تایمز، سایر محله‌های نیویورک از جمله بروکلین و کوئینز نیز کاهش اجراه بها داشته‌اند؛ در بروکلین ۲.۵ درصد کاهش و در کوئینز ۲.۲ درصد افت قیمت در ده سال اخیر رخ داده است.

نانسی وو، اقتصاددان،در این باره گفت: “این اولین نقطه عطف مهمی است که از نظر چرخش بازار اجاره در منهتن رخ داده است”.

به عقیده او به دلیل افزایش آپارتمان‌های خالی، روند نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و تغییراتی در روند اجاره املاک پیش ‌خواهد آمد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا