بورس و بازارمجله خبری

قیمت مسکن در قزوین کاهش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین:   یوسف عبدی گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، قیمت مسکن کاهش یافته است که این کاهش قیمت، تاثیر به سزایی در به رونق افتادن بازار مسکن ندارد.

وی اظهار داشت: برخلاف عرف معاملات در پایان سال، تعداد معاملات صورت گرفته، افزایش چشمگیری نداشته و به صورت میانگین میزان معاملات ملکی شهر قزوین، نسب به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

عبدی با بیان اینکه، پیش بینی می‌شود، وضعیت مسکن در سال آینده نیز به همین روال باشد، تصریح کرد: با وجود تقاضا برای بازار مسکن، معاملات زیادی صورت نمیگیرد چرا که افزایش چشمگیر مسکن، در سال ۹۹، مسکن را به قیمت رسانده و بازار کشش افزایش قیمت در سال آینده را ندارد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان قزوین افزود: تجربه سال های اخیر به ما می‌گوید که در سال ۱۴۰۰ نباید منتظر افزایش قیمت مسکن باشیم.

عبدی با اشاره به اینکه، میزان تخلفات و کلاه برداری های صورت گرفته در خصوص پیش‌فروش واحدهای ساختمانی در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است؛ افزود: طی چند سال اخیر کلاه برداری های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: معاملات پیش فروش، ازنظر قانونی در سال ۸۹ منع شد که متاسفانه، تا به امروز این قانون اجرایی نشده است و اقبال مردم به سمت خرید واحد های پیش فروش، به دلیل قیمت پایین زیاد است.

عبدی تصریح کرد: با تمام این تفاصیل، چنانچه شخصی تمایل به خرید واحد پیش فروش داشت، باید با اشخاصی که دارای شناسنامه فنی، صادره از شهرداری قبل از پایان کار دارند، معامله نماید.

وی اظهار داشت: توصیه می شود برای جلوگیری از خطرات احتمالی کلاه برداری در این خصوص، تمام معاملات واحد های پیش فروش در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا