بورس و بازارمجله خبری

مروری بر آمار بازار مسکن در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی نشان می دهد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در آذر ۹۹ به رقم ۲۶ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسیده که این رقم نسبت به آبان ماه با کاهش ۱.۱ درصدی روبرو بوده است.

این در حالی است که از ابتدای سال ۹۹ بازار مسکن با روند صعودی همراه بوده و هر ماه افزایش حدود ۱۰ درصدی را به ثبت رسانده است و در ماه آذر برای اولین بار روند نزولی قیمت با اُفت ۱.۱ درصدی ثبت شده است.

بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد تعداد معاملات مسکن در شهر تهران با اُفت حدود ۴۲ درصدی روبرو بوده و به رقم ۲ هزار و ۵۵۵ فقره رسیده است، معاملات نسبت به سال گذشته نیز کاهش ۷۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

معاملات ۱۱ منطقه شهرداری تهران دو رقمی است

روند معاملات در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که اکثر مناطق با معاملات کمتر از ۱۰۰ فقره بوده است و در این میان منطقه ۱۹ با ثبت ۱۹ معامله و میانگین قیمت ۱۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان، کمترین تقاضا در بازار مسکن را نصیب خود کرده است.

در این بین منطقه ۵ با ثبت ۳۲۴ فقره معامله و میانگین قیمت ۳۴ میلیون و ۳۱۲ هزار تومان بیشترین تقاضا در بازار مسکن آذر ماه را به خود اختصاص داده است.

از نظر قیمتی نیز منطقه یک شهرداری تهران با میانگین قیمت ۵۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان گران‌ترین منطقه گزارش شده و منطقه ۱۸ با میانگین قیمت ۱۰ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان ارزان‌ترین منطقه معامله شده در آذرماه بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا