بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

بازار مسکن در انتظار اقدامات دولت است

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمود فاطمی عقدا با بیان اینکه هنوز برنامه‌های دولت در بخش مسکن شروع نشده است، اظهار داشت: ثبت نام در سامانه آغاز شده و در برخی شهرها نیز زمین لازم شناسایی و تامین شده ولی تاکنون به طور رسمی اقدامی در دولت صورت نگرفته که بتواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد اما بازار مسکن در حال حاضر روند قبلی خود را طی می‌کند یعنی با کمترین ظرفیت ممکن، فعال است و فعلا نمی‌توان گفت تحول خاصی در این بازار اتفاق افتاده است.

وی افزود: در طرح جهش ملی مسکن نمی‌توان انتظار کاهش قیمت مسکن را داشت چون این اتفاق منوط به تغییر و تحولات بسیاری از بخش‌ها، رویه‌ها و حتی ضوابط و مقررات می‌باشد ولی امکان دارد که این اقدام و قانون منجر به تولید مسکن شود.

رئیس اسبق مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه طی دو ماه گذشته قیمت مسکن تغییر زیادی نداشته است و فعلاً بازار در انتظار اقدامات دولت است؛ کمااینکه تکمیل پروژه‌های قبلی مسکن مهر و واگذاری آنها و بستن پرونده مسکن مهر یکی از اقداماتی است که می تواند تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد، تاکید کرد: اگر دولت فعلی بتواند طرح اقدام مسکن ملی که دو سال قبل و در زمان وزیر سابق راه و شهرسازی شروع شد را به سرانجام برساند، بازار مسکن رونق می‌گیرد همچنین ساخت یک میلیون واحد مسکونی در هر سال در دولت جدید نیز رونقی را در بازار مسکن ایجاد می‌کند.

فاطمی عقدا با اشاره به اینکه امیدواریم که با برنامه ریزی‌های خوب، استفاده از ظرفیت، توان فنی-مهندسی و اجرایی داخل و همینطور امکان تولید مصالح ساختمانی در داخل، شاهد اشتغال بیشتر و تولید پایدار در صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن باشیم، افزود: طی هشت سال گذشته مردم سختی‌های بسیار زیادی را تحمل کردند و بیکاری به بالاترین نرخ خود رسیده لذا فعال‌سازی صنعت ساختمان تا حد زیادی می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و رفع بیکاری شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. مسکن مهر فرج آباد چالوس را تحویل دادن بدون راه اندازی آسانسور حتی در هم ندارن هر کی بیافته توش مرده نه برق داره نه گاز اینم مسکن تحویل دادنه دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا