بورس و بازارمجله خبری

اطلاعات مسکن هوشمندسازی خواهد شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  گلستانی عضو اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه کمتر از هفت ثانیه اطلاعات تخصصی حوزه مسکن را در اختیار متقاضیان مسکن قرار می‌دهیم، گفت: با وزارت راه و شهرسازی و همچنین معاونت مسکن در حال رایزنی هستیم تا اطلاعات املاک و نرخ‌های تعیین شده در این بازار را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

عضو اتحادیه املاک استان تهران توضیح داد: بر اساس آخرین اطلاعات در سامانه املاک و مستغلات میانگین قیمت در بسیاری از مناطق به گونه‌ای طراحی شده که رنگ سبز نشان دهنده پایین و ارزان بودن نرخ ملک است، رنگ زرد نشان دهنده مناسب بودن قیمت ملک و رنگ قرمز هم نشان دهنده گران بودن نرخ مسکن در آن محدوده است.

او با بیان اینکه اتحادیه املاک با اجرا و طراحی این سامانه، ۱۶۲ بخش برای حوزه مسکن برنامه ریزی کرده است، گفت: در آینده نزدیک تمامی اطلاعات حوزه مسکن را هوشمندسازی خواهیم کرد تا متقاضیان نگرانی بابت اطلاعات غلط و آگهی تقلبی در بخش مسکن نداشته باشند.

گلستانی توضیح داد: اگر بتوانیم مجوز‌های لازم و قانونی بودن آگهی‌های املاک خارج از کشور را هم کسب کنیم، پنج کشور تاجیکستان، ترکیه، امارات، آذربایجان و عراق را هم در سامانه‌ها وارد می‌کنیم، اما در حال حاضر به دلیل آنکه آگهی‌های املاک کشور‌های خارجی غیر قانونی است، در این حوزه فعالیتی انجام نمی‌دهیم.

او افزود: درج قیمت ملک در آشفته کردن بازار مسکن نقشی ندارد؛ چراکه با استفاده از کارشناسان تخصصی اجازه درج آگهی‌های تقلبی و خارج از عرف را نمی‌دهیم. در گذشته بسیاری از آگهی‌های فیک در بازار خود زمینه ساز افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن شده بود.

وی در خصوص پیش بینی خود از آینده بازار مسکن تا پایان سال گفت: قیمت مسکن ثابت خواهد ماند و تا پایان سال همچنان این بازار روند رکودی خود را ادامه می‌دهد.

گلستانی با بیان اینکه مشاور املاک نمی‌تواند نرخ مسکن در مناطق مختلف تهران را گران کند، افزود: مشاور املاک به دلیل نرخ کمیسیون خود همواره سعی می‌کند که معامله مسکنی را به سرانجام برساند و معامله را انجام دهد؛ بنابراین اگر نرخی بالاتر از عرف محله یا منطقه ارائه دهد به هیچ عنوان به نفع مشاور املاک نخواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا