بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

متقاضیان تسهیلات مسکن بخوانند

به گزارش ساختمان آنلاین:  صدیف بدری در رابطه با وام‌های یک میلیاردی مسکن جوانان و ۴۸۰ میلیون تومانی خرید خانه، گفت: بانک مسکن راه‌ کارهای مختلفی را برای حمایت از خانه دار شدن مردم در شرایط فعلی ایجاد کرده که این خود جای امیدواری داشته و باید از مدیر عامل بانک مذکور تشکر کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تسهیلاتی که در قانون بودجه ۱۴۰۰ و قانون جهش تولید و تامین مسکن برای خانه‌های حمایتی به صراحت ذکر شده با وام‌های پرداختی از جانب بانک مسکن متفاوت است. در قانون بودجه پیش بینی شده که ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از منابع تسهیلاتی بانک‌ها به حوزه مسکن اختصاص داده شود که توسط بانک مرکزی سهمیه بانک‌ها مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در قانون جهش تولید و تامین مسکن نیز پیش بینی شده که بانک‌ها سالانه بخشی از منابع خودشان را به حوزه مسکن اختصاص دهند، افزود: تمامی وام ‌های حمایتی که در قوانین ذکر شده، با سود کم و مدت بازپرداخت ۲۰ ساله بوده و مابه التفاوت آن نیز از محل صندوق ملی مسکن پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وام یک میلیاردی مسکن، برای افرادی در نظر گرفته شده که با پس انداز تصمیم دارند اندوخته ای برای مسکن داشته باشند و مدت زمان دریافت آن به خود افراد بوده که میتوان تا ۱۵ سال هم به طول بیانجامد، این امر یک روش حمایتی برای سرمایه گذاری در این بخش بوده اما نافی پرداخت تسهیلاتی که از محل قانون بودجه و جهش تولید مسکن با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده، نخواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: پرداخت این گونه وام ها اگر چه تمامی نیازها و مشکلات را رفع نخواهد کرد، اما در شرایط فعلی مناسب است. هرچند باید برای میزان اقساط و باز پرداخت وام ۴۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن بازنگری صورت گرفته و تاحدودی تعدیل شود تا کارگران و کارمندان و افراد فاقد مسکن امکان پرداخت اقساط آن را داشته باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا