فن آوری های ساختمانیمجله خبری

رشد قیمت خانه در آمریکا رکورد زد

به گزارش ساختمان آنلاین: به رسیدن نرخ بهره وام رهنی در آمریکا به پایین ترین سطح تاریخی خود و افزایش تقاضا برای خرید مسکن، سرعت رشد قیمت خانه در آمریکا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ به ۱۴.۹ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد فصلی از زمان ثبت آمارهای مربوطه به شمار می رود. در بازه زمانی فوق متوسط قیمت مسکن در آمریکا به ۳۱۵ هزار دلار رسیده که این افزایش حتی از رشد دهه ۱۹۹۰ نیز بیشتر بوده است.

همزمان با شیوع کرونا بسیاری از شرکت ها به کارکنان خود امکان دورکاری داده اند که این مساله باعث شده است تا آن ها به شهرهایی بروند که به دلیل شغلی از آن دور بوده اند. بسیاری از شاغلین ترجیح داده اند در این مدت از شهرهای گران قیمتی نظیر سن فرانسیسکو و نیویورک دور شوند تا هم از هزینه های خود بکاهند و هم با رفتن از شهرهای بزرگ احتمال ابتلای خود به کرونا را کاهش دهند.

از ۱۸۳ کلان منطقه آمریکا قیمت مسکن در ۱۶۱ منطقه رشد دو رقمی داشته است. با این حال برخی از کارشناسان معتقدند افزایش قیمت مسکن  سریع تر از آن رخ داده است که بسیاری از خانوارها از پس تامین آن بربیایند و در نتیجه باید منتظر افزایش تقاضا برای اجاره در این کشور بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا