بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

شرایط سخت برای دریافت وام ودیعه مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ارائه وام ودیعه مسکن اظهار کرد: علی‌رغم وعده‌های دولت پیشین مبنی بر ارائه وام ودیعه مسکن و تسهیل گری در پرداخت آن، متاسفانه هنوز منابع تخصیص این وام مشخص نشده است و علاوه بر آن مردم برای تامین وام مورد نیاز خود به دلیل شرایط سخت بانکی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

وی تصریح کرد: بانک‌ها برای پرداخت وام ودیعه مسکن، باید به مردم اعتماد کند و دولت می‌توانست با ایجاد شرایطی زمینه را برای ارائه وام به مستاجران تسهیل کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت گذاری توسط دولت اقدام منسوخی است، افزود: ورود دولت برای قیمت گذاری در عرصه مسکن، ضربه سنگینی را به بخش مسکن وارد کرد دولت با اعلام افزایش ۲۵ درصدی قیمت مسکن در سال جاری، زمینه را برای افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت فراهم کرد.

قلی خسروی ادامه داد: میزان نرخ اعلامی برای پرداخت ودیعه مسکن هیچ ارتباطی با شرایط بازار و حتی افزایش ۲۰ درصدی قیمت خانه از سوی دولت ندارد و باید پیش از تصویب این طرح، از نظرات فعالان این حوزه استفاده می‌شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نقش پلت فرم‌های مانند دیوار و شیپور و فضای مجازی در افزایش قیمت چشمگیر بوده است به گونه‌ای که قیمت گذاری های غیر اصولی باعث بالا رفتن سطح قیمت مسکن شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا