راه و شهرسازیمجله خبری

تصمیم جدید برای بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش ساختمان آنلاین:  عباس شیری (نماینده و بازرس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور) گفت: «این جلسه با حضور آقایان عنابستانی و قادری نماینده شیراز، مالکی نماینده وزارت کار، محمدی، نماینده سازمان تامین اجتماعی، جان قربان، نماینده شورای عالی کشور، نماینده وزارت راه شهرسازی، مرادی، نماینده مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، شوکت نماینده تشکل‌های کارگری و اینجانب، تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه پیشنهاد جایگزین نسبت به مصوبه قبلی رای آورد. رقم دو تا چهارده درصد حداقل دستمزد قانون کار به ازای هر متر مربع پروانه ساختمانی به یک الی 10 درصد کاهش پیدا کرد. مقرر گردید پیشنهاد به صحن کمیسیون اجتماعی برود. پیرو این تصمیم و مشارکت آقای عنابستانی از ایشان تشکر می‌کنم که به جد پیگیر بودند تا موضوع منابع بیمه کارگران ساختمانی هر چه سریعتر جمع‌بندی شود.

بازرس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور، افزود: «در حال حاضر این جمع‌بندی بدست آمد که این طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی و بعد به صحن علنی مجلس ارجاع شود تا پس از اخذ آرای لازم جنبه قانونی پیدا کند.»

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا