بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

پایان فقر زمین برای احداث مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  از نگاه محمد اسلامی، وزیر راه‌و‌شهرسازی، فقر زمین با همکاری دستگاه‌های مرتبط به ویژه وزارت جهاد کشاورزی برطرف شده است؛ کمااینکه اخیرا به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه مشترک دو وزارت راه‌و‌شهرسازی و جهاد کشاورزی، ۵۰ هزار هکتار اراضی شهری در اختیار وزارت راه‌و‌شهرسازی قرار گرفته و قرار است برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد به همین ترتیب اراضی بیشتری برای مسکن‌سازی در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد.

اسلامی با یادآوری اینکه تفاهم‌نامه وزارت راه با وزارت جهادکشاورزی مهرماه ۱۳۹۹ به امضا رسید، توضیح داد: شناسایی و ثبت نام از بازنشستگان و شاغلان وزارت جهادکشاورزی، انجام مراحل قانونی برای تغییر کاربری‌ها و سایر موارد طی ۱۰ ماه انجام شد تا عملیات اجرایی با برنامه‌ریزی به منظور توسعه مسکن انجام شود.

وی ارائه برنامه واحد از سوی دو وزارتخانه و همچنین ارائه سازوکارهای لازم به‌منظور هم‌افزایی بیشتر را از جمله دلایل موفقیت تفاهم‌نامه مشترک برشمرد و تصریح کرد: با تلاش وزارت راه‌و‌شهرسازی، جریان تولید مسکن به جریان پایداری تبدیل شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا