راه و شهرسازیمجله خبری

موجودی ۷۵۰۰ هکتاری زمین داخل محدوده شهرها برای ساخت ۱ میلیون مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین: وزارت راه و شهرسازی اخیرا اعلام کرده فعلا برای ساخت یک میلیون مسکن زمین دارد. اوایل ماه جاری مشاور وزیر راه با اعلام این‌که وزارت راه در زمان حاضر برای تولید یک‌میلیون مسکن در سال اول زمین دارد، گفته بود: اگر مشکل زمین حل شود مشکل مسکن هم حل خواهد شد.

ابوالفضل نوروزی افزود: در زمان حاضر وزارت راه و شهرسازی آن‌قدر زمین خالی دارد که بتواند برای تولید حدود یک‌میلیون واحد در سال اول اجرای طرح افزایش و جهش تولید مسکن قدم بردارد.

وی ادامه داد: اما برای باقی راه باید بانک‌ها و سایر ارگان‌ها پای کار بیایند و زمین‌های خود را به‌صورت تهاتر یا فروش در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند. به‌دنبال شهرسازی هستیم و اگر ارگان‌ها، اقدام به ارائه زمین‌های خود کنند می‌توانیم در جاهای بهتری برای مردم خانه‌سازی کنیم.

هم‌اکنون در 1300 شهر کشور حدود 7500 هکتار زمین در داخل محدوده برای ساخت مسکن موجود است.

بر این اساس بیشترین زمین داخل محدوده برای استان‌های اصفهان (110 شهر) و خوزستان (76 شهر) 690 و 675 هکتار است. بعد از این استان‌ها، جنوب کرمان (15 شهر) و هرمزگان (42 شهر) به ترتیب حدود 540 و 536 هکتار زمین در داخل محدوده برای ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن دارند.

همچنین موجودی زمین استان مازندران، مرکزی، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و تهران به ترتیب حدود 210 هکتار، 280 هکتار، 260 هکتار، 195 هکتار و 176 هکتار است.

کمترین زمین داخل محدوده با 15 هکتار مربوط به استان سمنان است. در رتبه دوم نیز استان البرز با 28 هکتار قرار دارد. هفته گذشته کلنگ ساخت اولین پروژه قانون جهش تولید مسکن در استان البرز به زمین زده شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا