اعمال محلولی روی کاشی و سرامیک برای کاهش لیز خوردن

0

یکی از شرکت‌های فناور محلول ضدلغزش با قابلیت ایجاد زبری نانومتری روی سطح سرامیک برای مصارف خانگی و صنعتی تولید کرد که اعمال آن بر روی سطح باعث کاهش احتمال لیز خوردن می‌شود.

به گزارش ساختمان آنلاین: “نوارهای چسبی ضدلغزش”، “پوشش‌های پلیمری ضدلغزش” و “محلول‌های ضدلغزش” سه راهکار اصلی برای افزایش ضریب اصطکاک سطح است که در حال حاضر استفاده از نوارهای ضدلغزش به‌عنوان راهکار افزایش اصطکاک سطح در بازار ایران متداول است.

در این میان یکی از شرکت‌های فناور اقدام به تولید محلول ضد لغزش کرد که دوام بیشتر، قیمت پایین‌تر، عدم ایجاد تغییر در ظاهر سطح و دامنه کاربرد بیشتر از جمله مزایای این محلول نسبت به سایر رقبا است. علاوه بر این در حالی که ضریب اصطکاک بیش از اندازه نوارهای ضدلغزش خود باعث ایجاد حادثه می‌شود، این محلول ضدلغزش ضریب اصطکاکی ایمن ایجاد می‌کند.

این محلول ضد لغزش نوع جدیدی از اصلاح‌کننده‌های سطوح است که برخلاف انواع مرسوم آن، باعث افزایش مقاومت لغزشی سطح می‌شود و به‌واسطه فرمولاسیون خاص علاوه بر افزایش حدود ۳ برابری ضریب اصطکاک، تغییر محسوسی در رنگ سطح نیز ایجاد نمی‌کند و تأثیری با ماندگاری یک‌ساله دارد.

از این محلول می‌توان برای حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه، پارکینگ، راه‌پله، استخرها، مجتمع‌های تجاری، هتل‌ها، خانه‌های سالمندان، بیمارستان‌ها، مساجد، مدارس، مراکز اداری و کشتارگاه‌ها استفاده کرد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، این محلول به‌واسطه ایجاد ناهمواری‌های بسیار ریز در مقیاس نانو، باعث افزایش اصطکاک سطح می‌شود. این افزایش اصطکاک تا زمانی که ناهمواری‌های ایجاد شده در اثر تردد بسیار زیاد یا شستشو با محلول‌های اسیدی قوی صاف نشود، باقی می‌ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.