صنایع ساختمانیمجله خبری

کارخانه سیمان نی‌ریز تعطیل شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  علی اکبر صفایی افزود: با ادامه روند آلودگی کارخانه سیمان خاکستری این کارخانه امروز ۲۲ آبان ۹۹ تعطیل شد.

صفایی گفت: علی رغم صدور اخطاریه‌ها و همچنین مهلت های اعطایی از سوی مقام های مسئول شهرستانی، همچنان آلایندگی واحد یادشده رفع نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نی ریز افزود: محیط زیست در چندین مرحله اخطاریه هایی صادر کرده است که آخرین مهلت رفع آلایندگی امروز پایان یافت.

وی افزود: این واحد از مجموع ۵۲۰۰ فیلتر کیسه ای که موظف به تهیه و تعویض آن ها بوده تا کنون بیش ۱۰۰۰ عدد را تعویض کرده است اما پیشگیری از انتشار آلودگی محقق نشده و مسئولین کارخانه موظف به تامین کیسه های باقی مانده در کوتاهترین زمان شده بودند.

صفایی گفت: با استناد به مواد ۱۲ قانون هوای پاک و ماده ۱۱ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت عمومی مردم و حفظ محیط زیست از فعالیت بخش های آلاینده این کارخانه ممانعت و تا اطمینان از عدم تکرار آلودگی، اجازه بازگشایی و فعالیت به واحد داده نخواهد شد.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: خسارات سنگین وارده به محیط زیست نیز برآورد شده که به مقام قضایی تحویل داده خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا