کارگاه قالی بافی خاکک

0

آقای نظام دوست که در سال ۹۰ در یک تصادف جان خود را از دست داد و همسر داشت که به دلیل نا مناسب بودن خانه ایشان برای زندگی دو خانواده گروه تصمیم گرفت برای همسر دوم ایشان و فرزندانش خانه ای در خاکک بنا کند.

کارگاه های تجمیع قالی بافی و اشتغال زایی زنان روستایی خاکک

چند سالی است که کمیته امداد خمینی (ره) به زنان روستایی قالی بافی آموزش می دهد. کمیته امداد با مهیا نمودن تجهیزات کار و مواد اولیه، پس از فروش فرش تنها با کم ردن این هزینه ها و بدون دریافت کارمزد، مابقی پو را به مددجویان مسترد می نماید. به علت سختی های کار قالی بافی و زمان بر بودن آن ، مددجویان ناچار به بافت قالی های کوچک در مدت زمان طولانی هسند. برای حل این مشکل کمیته امداد به ساخت کارگاه های تجمیع قالی بافی روی آورده است. در این کارگاه ها فرش هایی با ابعاد بزرگ (نظیر ۴۸ متری) توسط افراد زیادی در نوبت های مختلف در روز بافته می شود. این طرح علاوه بر سرعت دادن بافت قالی به علت عرضه ی کم فرش هایی با ابعاد بزرگ، دارای بازار بهتری نیز می باشند. گاه پیش می آید که خانواده ای به دلایل مختلف شرایط کسب درآمد مناسب را ندارند و ایجاد این بستر ممکن نیست، بنابراین لازم است به شکل دیگری این مشکل مرتفع شود

کارگاه قالی بافی خاکک

آقای نظام دوست که در سال ۹۰ در یک تصادف جان خود را از دست داد و همسر داشت که به دلیل نا مناسب بودن خانه ایشان برای زندگی دو خانواده گروه تصمیم گرفت برای همسر دوم ایشان و فرزندانش خانه ای در خاکک بنا کند. در راستای اجرای پروژه های اشتغال زایی، بعد از وقوع سیل در تابستان ۹۰ در این روستا، با مشورت های صورت گرفته نهایتا تصمیم به ساخت کارگاه تجمیع قالی بافی در روستای خاکک به مساحت به مساحت ۸۰ متر مربع گرفتیم این پروژه در ای سال تکمیل نشده و به سال بعد موکول شد.

تکمیل کارگاه تجمیع قالی بافی روستای خاکک

اقداما لازم جهت اتمام پروژه انجام گرفت لیکن هنوز بخشی از آن تکمیل نشده و منتظر جذب کمک های مالی هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.