بورس و بازارمجله خبری

با 2 میلیارد تومان کجای تهران خانه بخریم؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  مشاوران املاک در مناطق مصرفی و نیمه جنوبی پایتخت خبر می‌دهند: در هفته‌های گذشته بخش مهمی از معاملات منعقد شده مربوط به واحدهای مسکونی بوده است که قیمت کل آنها حداکثر تا 2 میلیارد تومان بوده است. به گفته آنها با توجه به آنکه حجم مراجعات برای خرید مسکن طی هفته‌های گذشته کاهش پیدا کرده اما معدود مراجعات و همین‌طور خریدهای انجام شده مربوط به واحدهای مسکونی می‌شود که از نگاه متقاضیان مصرفی قیمت پیشنهادی آنها مناسب بوده و با بودجه خرید آنها تناسب بیشتری داشته باشد.

BjbqQflLtIky

در این میان گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در مناطق 22‌گانه شهر تهران نیز این وضعیت معاملات خرید و فروش ملک را تایید می‌کند. بنا بر اطلاعات ارائه شده در این گزارش، طی ماه تیر، بیش از 51 درصد معاملات منعقد شده در بنگاه‌های املاک شهر تهران، مربوط به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان بوده است. به‌طوری که از مجموع 5 هزار و 100 واحد مسکونی معامله شده، بیش از 19 درصد با ارزش 500 میلیون تا یک میلیارد تومان انجام شده است. در عین حال واحدهای دارای ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان و یک میلیارد و 500 تا 2 میلیارد تومان به ترتیب با اختصاص سهم‌های 4/ 17 درصد و 9/ 11 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا