صنایع ساختمانیمجله خبری

مرکز نوآوری مواد ساختمانی ایجاد شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  در سال‌های اخیر در زیست‌بوم نوآوری کشور، خصوصا در میان مراکز نوآوری، شتاب‌دهنده‌های تخصصی داخلی و استارتاپ‌های فعال، نیاز به ایجاد و فعالیت یک زیرساخت نوآورانه در صنعت ساختمان ، قابل لمس است، با درک اهمیت این موضوع و با هدف کمک به رفع این خلاء در زیست‌بوم نوآوری کشور، مرکز نوآوری مواد ساختمانی ایجاد شد تا فضایی برای ورود خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها به صنعت ساختمان فراهم شود.

این همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، شرکت پیشرو تعالی فناوری صدر فردا (شتابدهنده صدر فردا)، انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران و شتابدهنده آینده‌پژوه هم‌افزا شکل گرفته و منجر به راه‌اندازی مرکز نوآوری مواد ساختمانی در کشور شده است.

بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوانی منتشر کرد تا بر اساس آن شرکت‌های توانمند و علاقه‌مندان برای حضور در این مرکز اقدام کنند، همه متقاضیان تا ۲۰ مهر برای ثبت‌نام مهلت دارند.

صنعت ساختمان، به عنوان یکی از صنایع گسترده و بسیار تاثیرگذار در اقتصاد کشورها، همواره یکی از اهداف اصلی و نقطه تمرکز فناوران و نوآوران برای استفاده از علم، خلاقیت، هنر و فناوری در راستای رفع نیازمندی‌ها و ارتقا این صنعت است، در میان استارتاپ‌های کشورها، چندین مجموعه در زمینه‌های مختلف از تولید و معرفی محصولات ساختمانی جدید تا ایجاد بستری برای پیوند میان تامین‌کنندگان و خریداران مواد و مصالح ساختمانی، فعال هستند که شناسایی شده‌اند.

حوزه ساختمان به عنوان یکی از صنایع با قدمت کشور که ظرفیت های بالقوه و بالفعل پژوهشی و صنعتی قابل توجهی در آن وجود دارد، دارای موضوعات متنوع و گلوگاه‌های فراوانی، در راستای تکمیل و ارتقای زنجیره تامین و ارزش خود است، استفاده از فناوری‌های نوین در راستای توسعه این صنعت می‌تواند بر جنبه‌های مختلف کیفی زندگی انسان، تأثیر بسزایی بگذارد، با این‌ وجود، هنوز در بخش قابل توجهی از طرح های ساختمانی کشور، از شیوه‌های سنتی بهره‌گیری می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا